Seřízení střešních oken

Od: Datum: 20.06.12 12:45 odpovědí: 3 změna: 20.06.12 17:23
avatar

Dobrý den,koupil jsem starší domek kde předešlý majitel nechal nainstalovat střešní okna Velux typ ggl a jedno okno je tak nějak křivě v rámu.|Dá se nějak to křídlo v rámu vyrovnat,vycentrovat aby mezera mezi rámem a oknem byla všude stejná?Je někde v bočním pantu nějaký seřizovací šroub?Díky.honza.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 20.06.12 15:58

je to okno dobře vsazené do rámu? resp. je celé okno i s rámem dobře nainstalované? štelování tam podle mne žádné není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.12 16:46

Dobrý den, teď již to není tak jednoduché, je třeba rozebrat oplechování okna, tzn. sundat krytinu kolem okna, povolit držáky rámu a rám srovnat. Ne vždy jde docílit, aby spáry na obou stranách byly stejně široké, ale aspoň každá by měla mít po své délce stejný rozměr, pak je třeba ještě lehce pootevřít okno a zkontrolovat vzniklou spodní štěrbinu, zda je rovnoměrná, pokud ne, tak je třeba vložit pod držák rámu klínek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 20.06.12 17:23

Mohu -li vám do toho kecat, pozvěte si odborníka z Veluxu. Mají technika v každém městě. Jinak kdo to montuje měl by to umět seřídit. Špatným seřízením vám může kapat do bytu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.