Elektroinstalace - cena

Od: Datum: 19.06.12 10:27 odpovědí: 19 změna: 20.06.12 09:54

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na kolik by asi přišla nová elektroinstalace ve starém panelovém bytě 2+1 a kolik by případně stál 1 pokoj + chodba? Pokud běží více el. spotřebičů, vyhodí to pojistky až u hlavního jističe a ve stropním svítidle nemůžu mít více jak 1 žárovku. Prosím o radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.06.12 10:35

Problém zřejmě nebude v elektroinstalaci (tedy v ´drátech´ - i když hliník po několika desítkách let pravděpodobně nebude v ideálním stavu), ale v jističi - zkuste jej vyměnit jako první...

Cena nové instalace je závislá na provedení - v lištách, zasekaná...

doplněno 19.06.12 19:45:

To Hop: Samozřejmě! - nemám na mysli nahradit 25A ´padesátkou´! - ale i jističe stárnou a kazí se... ;)

To Miramira: PROČ? - když měníte např. vypinač, taky napřed vyměníte kabel? - nebo jste ještě nepotkal vadný jistič?

doplněno 19.06.12 19:48:

To Miramira: - BTW - když tazatelka "nemůže ve stropním svítidle mít více než jednu žárovku" - domníváte se, že na vině je špatný drát rozvodu? ROFL...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 18:46
avatar

NE, to opravdu nedělejte, že byste nahradila jistič jiným. Nahraďte kabely novými a pak laborujte s jističi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 19:01
avatar

Mowla: doplním - vyměnit jistič ano, ale za srovnatelný, ne s vyššími hodnotami!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 11:48
avatar

Při rekonstrukci bytového jádra jsem prováděl i rekonstrukci elektroinstalace.Nová skříňka bytového rozvaděče,jističe,kabelová přípojka do kuchyně a jádra,zásuvky,světla.Fakturovali jsme 12 000.-Do ostatních pokojů jen výměna zásuvek a kontrola.Revize zvlášť.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 12:27

Obecně se to říct nedá, záleží na mnoha faktorech, v jakém stavu a materiálu je stávající vedení. Jak to chcete dělat, jestli svépomocí s tím, že Vám pak někdo známý udělá revizi, nebo jen někdo známý kdo to bude dělat a nebo přímo firma. To jsou položky s rozdílem v řádech tisíců korun.

Proudový chránič 500,-, jističe 6,10,16,20,25A 50-250,-, zvonkové trafo na DIN lištu 120,-, zásuvka na DIN 180,- atd. podle toho co máte v bytě za spotřebiče a zařízení. Dále kabeláž, krabičky do omítky, spojovací materiál, jističová skříňka aby to trošku vypadalo, kolik jednoduchých zásuvek, dvojzásuvek, trojzásuvek, zásuvky s přepěťovou ochranou, jednoduchých vypínačů, schodišťáků, lustrových vypínačů, časovač). Samozřejmě délka vodičů apod.

Samozřejmě za určitých okolností Vám to může i majitel domu udělat zdarma, ale to je více otázek než odpovědí.

Pokud to chcete od firmy, oslovte několik firem, poptejte se kdo má s kým jaké zkušenosti a pak uvidíte co Vám vyjde jako nejlevnější varianta. Otázka aby levné se rovnalo také kvalitnímu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 17:32
avatar

Něco už bylo řečeno, jen doplním: V paneláku bude rozdíl v ceně podle toho, jestli budete chtít nové rozvody zasekat nebo se smíříte s lištami - řezání panelů je hnusná práce a každý řemeslník si ji právem naúčtuje.

Další rozdíl je, jestli budete chtít jen základní elektro, tedy rekonstruovat rozvody jen pro stávající zásuvky a vypínače, anebo si "při té příležitosti" - když už se seká - "navymýšlíte" ještě anténní a datové rozvody a třeba EZS...

Ještě bych se zeptal, co myslíte "pojistkami u hlavního jističe". Hlavní jistič je před elektroměrem, a zatím jsem ještě osobně neviděl panelák, který by měl elektroměr v bytě anebo bytové pojistky na chodbě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 18:49
avatar

nesouhlas, = sekání betonu v paneláku je hloupost a zbytečně vynaložené prostředky.Vše sedá pohodlně vést v plastových lištách za pár švestek a když to pečlivě přetřete barvou, téměř nebudou viditelné. MJ. se vyrábí i lišty v barevném provedení. Není nic snazšího. Cena by mohla být v pohodě od 10000 do max. 20000 (Spíše 15 tisíc)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 18:53
avatar

nesouhlas = pokud si dělám kompletní rekonstrukci bytu (včetně štuků apod.) a natahám si tam elektriku v lištách, tak tím zkazím výsledný efekt, podle mého názoru je to trošku prasárna, to bych se snažil raději ušetřit jinde...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.06.12 18:58

Souhlas *placni**frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 19:07
avatar

tazetel kompletní rekonstrukci podledotazu jak byl popsán zřejmě nechce. Proč nesouhlasíte. . . v lištách přip podlaze jde vést dokonce i dvojicekabelů - cena směšná. Přeštukovat celý byt - šílenost, zvlášť když nemáte kde jinde bydlet. Nepředjímejte vždy ideální stav věcí, většinou vždy budete mimo. Obvykle se tyhle věci dějí za běžného provozu domácnosti. hm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 19:12
avatar

Nepředjímám, dávám možnosti. *stop* Já jsem nezačal s tvrzením, že jedna z nabízených variant je hloupost... *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.12 19:15

Mimo jste opět akorát Vy, také dělám rekonstrukci za běžného provozu domácnosti, momentálně jsem udělal kompletní podlahu v kuchyni a příští rok mne to čeká v ložnici. Prachu neskutečně a práce ještě víc.

Nikdo tu přeci neříká, že to co tvrdíte Vy (lišty) je špatně, pouze jsme toho názoru, že bychom si to domů neudělali. O tom ta diskuse je, navrhnout možné varianty, vy jste navrhnul jednu a kolega druhou. Vzhledem k tomu, že zaplátovaný je celý dům, tak jak sám víte z předešlých témat, volím radikálnější řešení a udělám to radši znovu, nově ale pořádně a tak jak se to dělat má.

Je to otázka spousty věcí : peníze, čas, místo, zkušenosti apod.

doplněno 19.06.12 19:17:

A jak uvedl kolega správně pokud by se dělalo i něco víc, tak je z mého osobního pohledu lepší starou elektriku vytáhnout z vysekaných děr a dát husí krky a elektriku novou. Přeci jen víme jak vypadají zdi v paneláku a občas to trošku toho štuku chce (někdy teda i víc). Takže když už se ta práce dělá, proč to neudělat pořádně?

doplněno 19.06.12 20:10:

No nevím zda jste milionář, já ne, bydlel jsem v paneláku několik let, nyní bydlím ve 2+1 sice v domě, ale rozvody elektriky mám stejné, jako kdybych bydlel v paneláku, protože je to v podstatě dům o třech bytech, řekněme činžák. Podstatu přestěhovávání věcí mi opravdu říkat nemusíte, protože za posledních pět let s ním mám nemalé zkušenosti. Hádat se s Vámi nemá smysl, protože si myslíte, že pravdu máte stále jen Vy. Nechám Vás při tom. *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 19:31
avatar

je zbytečné zde popisovat Vášpřípad, kde NEhovoříte o bytě. Zbytečně jen tazatele matete. Hovořte o JEHO PŘÍPADĚ PANELÁKOVÉHO BYTU DANÉ VELIKOSTI. Opravdu jej spíše Váš konkrétní příběh nezajímá/nebude zajímat. Mj. nepsal že chce řešení kde bude mít v bytu plno prachu všude a předpokládejme, že seodstěhovat nelze. Pokud jste v těchto dvoupokojáčích nebydlel, tak to nehodnoťte já ano a věřte, že bývají přeplněné věcmi, které není kam dát. hm. Grrrrrrrrrrr

doplněno 19.06.12 19:34:

mj.opravdu není běžnou praxí zasekávat el. vedení v panelových bytech do stávajících panelů - oslabuje se jejich tloušˇka, nosnost a statika. Panely jsou relativně slabé (prostě to zdaleka není barák). Sám bych si to nelajzl.

doplněno 19.06.12 19:39:

mj. na domě je vedení až až, v paneláku máte bytový jsitič 1 X 20 A a s tím velkou šou nenaděláte, nemůžete si tam natahat káblů jak na domě ani to nemá významu a smyslu vzhledem k výše uvedenému bytovému jištění. Nesrovnávejte domek s bytem menších rozměrů. V domě máte skoro určitě 3 fázi. Přiznejme si, že v dnešní době je cena práce a materiálu rozhodující.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 19:41
avatar

Sdělujete pouze vlastní zkušenost. I my jako firma provádíme postupné rekonstrukce bytů za provozu. Většinou zákazníky přesvědčíme o zasekaných rozvodech a zatím nikdo nelitoval...

Oslabení panelů je irelevantní argument, pokud větší měrou nenarušíme armatury v betonu, není statika nijak narušena...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.12 19:56
avatar

záměrně neuvádíte, což vzhledem k tomu že práce velmi dobře znáte, cenu prací za Vámi uváděné postupy v porovnání s cenou vedení v lištách. Mj. byt může mít klidně i prachobyčené jádro z papundeklu vč.kuchyně a tam mi tedy není jasné, kam budete co zasekávat. Gró vedení je právě v tom jádře a mimo něj je semo tamo jedna dvě zásuvky. Kolipak stojí jeden vývrt zásuvky do zdi či panelu - proti tomu je jedna plastová krabička za tuším že by 18 korun.

(tazatel se ptal na cenu, tak pište pište) *klik*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hop®
Datum: 19.06.12 20:21
avatar

Tazatelka řešila pokoj a chodbu, nikoliv jádro.

Tazatelka se neptala na nejlevnější postup.

...a tímto v této debatě končím, hezký den... :-P

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pafca
Datum: 20.06.12 08:14

Děkuji za reakce a odpovědi! Abych upřesnila svůj dotaz. Na celý byt teď nebudeme mít, tak bychom zatím chtěli udělat alespoň jeden pokoj (chci navíc 2 zásuvky) a chodbu (přidat zásuvku a vypínač). Ráda bych znala přibližné ceny jak za použití lišt, tak zasekávání do zdi. Stejně budeme muset ty zdi trochu vyrovnat. Díky

Datum: 20.06.12 09:54
avatar

poradte se s odborníkem na místě. neznáme detaily a si nemá cenu je zde vypisovat. Konečná cena se bude odvíjet od nich. viz příspěvek níže.

doplněno 20.06.12 13:21:

mj. jiné si neodpustím, každý podnikatel dnes Vám nabídne při investiční akci co možná nejobjemnější postup prací, protože to pro něj znamená rentabilní zakázku a záruku optimálního zisku. Ano a argumenty budou vesměs věcné. Pokud budete rekonstruovat omítky, můžete již rekonstruovat i podlahoviny a při podlaze vést lišty určené k vedení elektroinstalace či jiných kabelů, do kterých kabely umístíte. Jde tedy o to jestli chcete rekonstrukci pokoje či chodby nebo v dotazu nahoře "jen dvě zásuvky navíc".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.12 08:26
avatar

ja vam pro zacatek doporucim jinou vec. Pozvete si elektrikare a at se vam na ten jistic a svetlo podiva, at dotahne sroubky a pod. A pak uvidite jestli je treba ihned novou elektroinstalaci, nebo jeste pockate a nasetrite na celkovou vymenu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.