Rozlomení vložky s klíčem

Od: Datum: 19.06.12 08:06 odpovědí: 10 změna: 19.06.12 21:34

Prosím o radu. Na dveřích máme místo kliky kouli. Z vnitřní strany zůstal klíč v zámku a zabouchlo se. Půjde zámek rozlomit, když je z druhé strany klíč a povede se otevřít, když je místo kliky koule? Případně jaký postup byste zvolili? díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 08:16
avatar

Dobrý den zda je pouze zabouchnuto mělo by stačit naohýbat kousek plastu či plechu do podoby zárubní dveří zda je tam dvojitý či jednoduchý záhyb a od spodu kde je největší prostor ji zasunte do zárubní a tahem směrem k zámku se zatlačí zobáček zámku a vy můžete otevřít dveře.Je to jedna z možností také pokud dokážete jen trochu kouly i třeba mechanicky odtáhnout můžete vložit plátek pily z vystřiženým ve tvaru u na hranol kliky a tímto způsobem pootočit do polohy otevřeno .Přeji mnoho zdaru.*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantik*
Datum: 19.06.12 08:23

díky, pokusím se. Případně, když by dané takto nešlo, je možno jiný způsob? Největší problém vidím v té kouli a klíči z druhé strany zámku.

Od: frantik*
Datum: 19.06.12 10:28

tak koule se štítkem je podobná jako na obrázku, jen není na šroubky, je to uchycené z druhé strany.

Od: viky®
Datum: 19.06.12 08:32
avatar

Dobrý den. Nevím, kde bydlíte. Zavolali jsme zámečníka, za 1 minutu to měl otevřené, nepoškozené. Cena 900,-Kč. V menších městech to bude méně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.12 08:38
avatar

Velmi velmi drahé no za litr vím udělat jinou srandu.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 08:35
avatar

Jěště jedna možnost .Jak je známo ,když je zevnitř klíč chybí adi 1 mm na to,abyste mohli z venku odemknout reso. zasunout celý klíč.Začněte upilovávat špičku klíče .Pilujte ve stejném uhlu ,jako je zkosení klíče ,aby klíč i nadále zapadl do zámku.Parkrát poněm přejedte pilníkem ,zasunte ho do cilindru a zkuste sním pootočit.Zkuste otočit doleva i do prava a zlehka zezadu bouchněte do hlavy klíče.Tento postup opakujte tak dlouho,dokud se klíč nezačne protáčet.Nyní si vezměte malou pilku na železo a rozřízněte celý klíč podél první profilové drážky .Samozřejmě tím myslím první drážku od hřbetu.Vše začistit.Zůstane pouze polovina klíče .Zasunte do zámku a v horní části vám ted chybí kus klíče tam zasunte pevný drát s hrotem na konci .Zadní konec drátu ohněte do pravého uhlu aby se vam dobře držel.Nyní otočte klíčem ve směru otevřeno.Současně pevně tlačte na drát.Po několika pootočení spojka zapadne a zasunutý drát sklouzne kousek do cilindru .Vnitřní klíč se začne také otáčet.A hurá je odemknuto a pouze to odnese jeden klíč.*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 19.06.12 08:54

Takhle zacvaklé dveře se otevřou tak,že se rozbruškou přeřízne krycí štítek a vypáčí.Za čouhající čtyřhran se otevře.Š títek se vymění,škoda mizivá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.12 10:30

Jestliže nejde zatlačit západka dle uvedených způsobů, ještě je možnost navrtat do futer v místě západky dirku a drátem zatlačit.

Říznou štítek (za 2500,-) určitě nevyjde levněji než zavolat zámečníka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 19.06.12 17:38
avatar

Asi bych zvolil zámečníka za 500 bez papíru, Praha.

Pokud ne, je asi nejlepší řešení podle "des", bezpečnostní "FABka" bývá občas dražší než celé kování i s dveřmi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 21:34
avatar

U zabouchnutejch dveří většinou stačí mít špachtli s vypilovanou drážkou podle čtyřhranu a tu třeba i za použití menšího násilí zasunout pod štítek, trefit se na čtyřhran a pak už je otevření otázkou okamžiku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.