Oprava plotu - kdo hradí škody?

Od: Datum: 18.06.12 23:14 odpovědí: 5 změna: 18.07.12 23:54

Dobrý den,

vlastním rodinný dům,okolo kterého moji rodiče na vlastní náklady postavili dřevěný plot s betonovou podezdívkou.Nyní plot začíná nahnívat.Jelikož mi však momentálně finanční situace nedovoluje plot vyměmit,ale pouze spravit (což je zbytečné protože veškeré opravy jsou díky sousedovi po dvou dnech opět v původním stavu),rozhodl se soused že bez našeho souhlasu na tento plot natáhne pletivo.Nyni mám strach že si počká až budem v práci a že při natahován vytrhne tyčky z podezdívky.Chtěl bych se proto zeptat 1)Jestliže je skutečně vytrhne,musí vše na své náklady uvést do původního stavu? 2)Může si vůbec toto počínání dovolit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 18.06.12 23:22

musí vše na své náklady uvést do původního stavu? Ano, je-li to váš plot

2)Může si vůbec toto počínání dovolit?Jak vidíte, dovolí si. Ovšem působí vám škodu, pokud na tom plotě se dá ještě hovořit o škodě. Podle výše škody půjde o přestupek, přečin. Třeba řádně zdokumentovat stav. Vizte i Vlastnické právo v OZ.
Nepíšete ovšem, co je příčinou jeho počínání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 07:58
avatar
V prvom rade si urobte fotografie plota, celkové aj detaily, najmä stav pred opravou, po Vašej oprave a po zásahu suseda po tých dvoch dňoch.
Upozornite suseda, že nie je oprávnený čokoľvek na Váš plot namontovať, ani do jeho konštrukcie zasahovať!
Pokiaľ natiahne pletivo, ktoré nepoškodí Váš plot, uvažte, či tam to pletivo nemôže zostať do vtedy, kým plot neopravíte.
Vyhýbajte sa susedským sporom, sú nekonečné a zbytočné.
Fotodokumentácia pomôže pri riešení prípadných konfliktov ako dokumentovanie stavu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.12 08:26

Mozna by se mel spis tazatel radovat z toho, ze za nej nekdo ten plot opravi zadarmo, nez se rozcilovat, kdyz na to nema.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: angell*
Datum: 19.06.12 10:25

Copak o to,ja bych se z nového plotu radoval.Mám ovšem strach z toho že sloupky byly postaveny s tím ze na nich plot bude viset a ne ze pletivo bude táhnout do boku a sloupky vyvrátí.Nejsou totiž dost hluboko zapuštěny a nejsou na nich žádné vzpěry.

Datum: 18.07.12 23:54

Pletivo táhne jen za první a poslední sloupek, které stačí podepřít šikmou výztuhou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.