Je nutná příjezdová cesta k RD?

Od: Datum: 18.06.12 19:29 odpovědí: 13 změna: 30.11.14 17:39

Dobrý večer,potřeboval bych poradit,jestli při výstavbě RD,je nutností a podmínkou příjezdová cesta.Ke stavbě by byl bezproblémový přjezd přes zahradu mých rodičů,na které parkuje i nákladní vozidlo,takže dostupnost tu je.Zajímá mně hlavně to,jestli už je cesta nutná při vydání stavebního povolení,nebo jestli může být dodatečně.Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 19:52

Je možné, že se pletu, ale pokud je v projektu nebo jinde, tak bude nutná spíše až u kolaudace.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.12 19:58

podlemého názoru obvykle stavební úřad vyžaduje nejen cestu, ale dokonce i min. 1X parkovací stání mimo tuto komunikaci.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepak*
Datum: 18.06.12 20:26

Tak já už fakt nevím co s tím.Ted jsem zase četl,že příjezdová cesta může končit maximálně 50m od stavby,takže výkladů jak se zdá je mnoho.

Od: buss®
Datum: 18.06.12 20:41

Nesjpíše to bude řešit stavební řád a zákon o pozemních komunikacích, tam si počíst.

Ohodnoceno: 0x

Od: poiu2
Datum: 18.06.12 21:17

Ptejte se na SÚ co vyžaduje a na základě jakého předpisu.. Pokud by cesta být nemusela, tak nezapomeňte na věcné břemeno vjezdu přes cizí pozemek.

Od: uska®
Datum: 18.06.12 22:05

Projekt příjezdové cesty je součástí žádosti o stavební povolení. Vybudovat jí můžete později, u kolaudace již musí být hotová.

Od: maca*
Datum: 19.06.12 09:06

Dobrý den

Záleží na stavebním úřadu pokud doložíte katastrální mapu pozemku, LV rodičů a jejich souhlas nemměl by být problám.na stránkách stavebního úřadu pod který spadáte byste měl mít požadavky a formulář ke stavebnímu povolení.Tam se jedná o to ,že u stavebního povolení musíte mít vyjádření od hasiču a jejich zprávu jestli takto navržený dům a prostor okolo něj vyhovuje požární bezpečnosti.

Od: pazza
Datum: 06.07.12 11:50

Stavebním pozemkem se stává pozemek jež je přístupný přímo z veřejných prostoru, má inženýrské přípojky, a je zahrnut v územním plánu k výstavbě. Na vše krom přístupu jde udělat vyjímka. (vybudování v rámci stavby, změna UP...) Přístup je nejlépe řešitelný věcným břemenem, (ALE NEDOPORUČUJI) je lepší část v šíři cesty cca 2,5-3m vyřešit s rodiči jako společné vlastnictví. Nikdy nevíte co nastane za situaci, tato řeši vše. Jinak z vlastní zkušenosti (jsem geodet) vámi popisovanou situaci i přes souhlas rodičů nedovolí SÚ.

Od: janrajcok
Datum: 30.11.14 10:57

Dobrý den,

začínám řešit stejný problém jako Vy. Příjezdová cesta k budoucímu domu společná s příjezdovou cestou rodičů, protože další se prostě zbudovat nedá. Jak jste nakonec dopadl? Povolili to?

Díky, Honza

Datum: 30.11.14 12:00

A pro se neptáte na místně příslušném SÚ?

Od: janrajcok
Datum: 30.11.14 14:08

Tam jsem se ptal, ale nějak se na to netvářili, vlastně mi neřekli ani ano ani ne.

Datum: 30.11.14 15:04

Asi amatéři, jak to jejich rozhodování pak vypadá..

Od: esme*
Datum: 30.11.14 17:39

Nevím jak při kolaudaci, ale my na problém přístupové cesty narazili zcela náhodou při žádosti o hypotéku; před domem máme úzký pruh cizího pozemku, vzniklý kdysi dávno při nějakém rozdělování parcel, a tím pádem k domu nebyl oficiální přístup. Ani jsme o tom nevěděli. Banka pak na tuto nemovitost odmítla půjčit s tím, ji nepřijme jako zástavu. Vyřešili jsme to smlouvou o věcném břemeni s majitelem toho proužku půdy. Nicméně byste s tím asi měli problém při jakémkoli papírování v budoucnu, tak to nepodceňte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.