Zapojení stropní ventilátor a světlo

Od: Datum: 18.06.12 11:53 odpovědí: 8 změna: 18.06.12 15:05

Prosím o radu . Zakoupil jsem v Rakousku stropní ventilátor se světlem ,ale nevím přesně jak ho zapojit. Mě ze stropu vyčnívají dva dráty ,,MODRÉ a HNĚDÉ,, ,jenže ten to ventilátor má 5drátů. UZEMNĚNÍ , ČERVENÝ ( označenícedulkou L=LIGHT ), HNĚDÝ ( L ), MODRÝ ( N ) , ZELENÝ se žlutým proužkem (E).. Ten zelený vím ( E) to je uzemnění, ale ten ČERVENÝ NEVÍM KE KOMU HO MÁMÁ PŘIPOJIT. Děkuji všem za pomoc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 12:03

Pokud na Vás ze stropu kouká hnědý a modrý drát, není to ideální, měl by tam být ještě i zelenožlutý.

Ale když není, dá se improvizovat:

Na modrý drát ze stropu připojte modrý a zelenožlutý drát "světlovětráku".

Na hnědý drát ze stropu připojte červený a hnědý drát "světlovětráku". (hnědý drát je napájení pro motor ventilátoru, červený drát je napájení pro světlo).

Fungovat to bude tak, že Vám pojede ventilátor a zároveň svítit světlo. Jinou možnost, při současné konstalaci drátů ze stropu, nemáte.

doplněno 18.06.12 12:13:

Spíš bych se ale přikláněl k tomu, vyměnit stropní kabel za nějaký odpovídající.

Ohodnoceno: 2x

Od: lubosek1970*
Datum: 18.06.12 12:31

děkuji moc za pomoc..

A budou fungovat i takové ty šňůrky co jsou u toho ventilátoru?

Datum: 18.06.12 12:54

Teď přesně nechápu, o jakých šňůrkách mluvíte..

Datum: 18.06.12 12:59

od toho ventilátoru jsou nějaké řetízky či co to je ,ale to je jedno. našel jsem původní hliníkové dráty ve stropě. ČERNÝ A ZELENÝ. tak mám postupovat stejně? Děkuji..

Datum: 18.06.12 13:16

Tak tohle je už lepší, dává to smysl!

Ano, postupujte stejně:

Na zelený drát ze stropu připojte modrý a zelenožlutý drát "světlovětráku".

Na černý drát ze stropu připojte červený a hnědý drát "světlovětráku". (hnědý drát je napájení pro motor ventilátoru, červený drát je napájení pro světlo).

Datum: 18.06.12 13:24

děkuji..

Datum: 18.06.12 15:05

jestli budou nebo nebudou fungovat šňurky, nedokážu poradit, na to mám málo informací.

doplněno 18.06.12 15:05:

není zač:)

Datum: 18.06.12 13:01

Mě ze stropu vyčnívají dva dráty ,ČERNÝ A ZELENÝ HLINÍKOVÝ,, ,jenže ten to ventilátor má 5drátů. UZEMNĚNÍ , ČERVENÝ ( označenícedulkou L=LIGHT ), HNĚDÝ ( L ), MODRÝ ( N ) , ZELENÝ se žlutým proužkem (E).. Ten zelený vím ( E) to je uzemnění, ale ten ČERVENÝ NEVÍM KE KOMU HO MÁMÁ PŘIPOJIT.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.