Jak odstoupit ze smlouvy o pronájmu bytu

Od: Datum: 18.06.12 11:46 odpovědí: 2 změna: 18.06.12 12:47

Dobrý den lidi,

prosím mohl by mi někdo poradit, jak odstoupit ze smlouvy o pronájmu bytu,

zaplatila jsem nájem hned první den+ kauci 1 provizi RK.
To je vše v normálu, jenže pan majitel mi slíbil, že byt bude uklizený, vymylovaný a opravený...

když mi na ulici předal pan správce klíče od onoho bytu, z hrůzou jsem zjistila, že ani jedno z toho, co slíbil, nedodržel...

Proto bych chtěla odstoupit od smlouvy, jen nevím, jestli mi vrátí nájem.S provizí RK už nepočítám, ale alespoň nájem + tu provizi.ještě jsem se tam nanastěhovala, ono totiš ani není kam, je tam spousta nábytku a neudělané podlahy.

myslím, že jsem asi naletěla...
Prosím poraďte jak tohle řešit, či na koho se obrátit?

Díky Macínka

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 12:14

Podle mne dost záleží na tom co máte ve smlouvě napsané (v jakém stavu si byt přebíráte a v jakém stavu ho případně musíte odevzdat). Podívejte se do smlouvy. Fundovaně Vám bohužel neporadím, ale toto vše řeší občanský zákonik. Eventuelně bych se zkusil zeptat nějakého právníka.

Od: hahanaj*
Datum: 18.06.12 12:47

Myslím, že největší chyba byla přibírat klíče na ulici .

Zkuste se domluvit rozumně s majitelem pokud s ním dohoda nebude možná tak jedině se poradit s právníkem -co dál.

Dneska fakt lidi buďte opatrní ... vždy a v každé situaci .

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.