Vadný obvod?

Od: Datum: 17.06.12 22:03 odpovědí: 8 změna: 24.08.12 21:50

Dobrý den,

dnes nám v panelovém bytě vypadly hlavní pojistky na chodbě. Od té doby nesvítí lustr v obýváku a ložnici. V každém je více než jedna žárovka, takže pravděpodobnost, že by byly všechny prdlé, je takřka nulová, všechny jističe jsou nahozené, tak kde je problém? Máme se v souvislosti s tím něčeho obávat, např. že by přeskočila jiskra a nějak to začalo hořet, nebo něco podobného?

Moc děkuji za odpovědi a za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 22:06
avatar

Jestli jde o starší panelák, který má rozvody hliníkovými dráty, tak bych očekával někde vypálený spoj - často u jističů, mnohdy u zásuvek. Zásuvky bych v tomto případě vyloučil, mívají jiný jistič, než světla, ale překontrolovat jističe a vypínače by bylo určitě dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 22:21
avatar

Ještě je tu jedna možnost,nedělali sousedé nad vámi rekonstrukci podlah?Přívody na světla se někdy vedly po podlaze bytu nahoře.Pak se podlaha zakryla a položila krytina.Nejlépe by bylo,natáhnout světla znovu do lišt.

JABRAKA

Ohodnoceno: 4x
 
Od: evikuamiluna
Datum: 17.06.12 22:27

ANO! Soused nad námi pronajímá byt, teď mu odešli nájemníci a on ho rekonstruuje, podlahy nevyjímaje. Je pravda, že pojistky vyhodily v okamžiku, kdy se zezhora ozýval hluk...

Datum: 18.06.12 08:48
avatar

Tak to bude problém. Musíte dohonit sousedy a nechat je to opravit dřív, než dodělají podlahu! Potom by už zbývalo jen natáhnout nové rozvody v lištách po Vašich stropech a stěnách, což je dost ohavné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 10:31
avatar

Pokud je váš dům družstevní,udělejte kravál na družstvu.Soused má mít povolení.Všechny škody je povinen uhradit.I když má už hotovou plovoučku,bude ji muset rozbourat,nebo nechat opravit vaši elektroinstalaci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evikuamiluna
Datum: 19.06.12 14:35

Dobrý den,

tak je vše vyřešeno. Soused odchycen, problém nalezen a lustry svítí. Soused se, chudák, asi stokrát omlouval. Byl domluvený elektrikář, který nedorazil, tak to nakonec opravil soused sám.
Ještě jednou děkuji za cenné rady!

Od: tonda123
Datum: 24.08.12 18:30

Dobrý den,

řeším ten stejný problém, který jsem bohužel nejspíš způsobil. Můžu Vás poprosit o kontakt na sousedy? Potřeboval bych radu, jak to vyřešily.

Děkuji za tip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evikuamiluna
Datum: 24.08.12 21:50

Dobrý den,
Bohužel nemohu sloužit, sousedé byt pronajímají, tudíž se v domě nevyskytují a kontakt na ně nemáme. Vím, že pán něco proměřil a pak našel v místě, kde vrtal, narušený drát, který dal nějak dohromady, už jsme se po tom, jak to dělal, nepídily, hlavně, že to bylo spravené. Pokud nemáte s elektrikou zkušenosti, raději bych to svěřila odborníkům. To je bohužel vše, co Vám mohu poradit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.