Kam umístit pojistný ventil

Od: Datum: 17.06.12 21:39 odpovědí: 9 změna: 18.06.12 12:40

Chci se zeptat.předěláváme radiátory v baráku a protože dáváme krbové kamna s vyměníkem,potřebujeme aby byl pojistný ventil mimo obývací místnosti.

Chci se zeptat zda může být usazený mezi radiátory ( nebude na zpátečce,ale na výtlaku),ale nebude hned za výstupem z krbovek

Topení je nucené s oběh.čerpadlem.

Děkuji za radu Petr

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 17.06.12 21:42

Je prakticky jedno kam ho dáte,na studenou se dává proto aby nedošlo k nechtěnému opaření.

Ohodnoceno: 3x

Od: hop®
Datum: 17.06.12 21:44

Kdekoli, nejlépe blízko odpadu, kam můžete přetlakovou vodu vyvést...

doplněno 17.06.12 21:45:

Des byl rychlejší... *palec*

Ohodnoceno: 2x

Od: proch
Datum: 17.06.12 22:56

no podle normy by měl být na výstupu a pokud se nemýlím tak 30x průměr trubky, ale nechci kecat s tou vzdáleností. Ale rozhodně blízko za zdrojem

Od: hop®
Datum: 17.06.12 23:02

Když vynecháme normy a zapojíme logiku a praxi...

Tak je u krbovek pojišťovák asi 10m po potrubí, na odbočce kde je i expanzka...

A je zajímavý, funguje to...

Ohodnoceno: 2x

Od: proch
Datum: 18.06.12 00:21

nejsem fyzik ale slyšel jsem z důvěryhodného zdroje že poj. ventil byl na zpátečce a při přetopení kotle nezareagoval a kotel bouchnul. asi bych tyhle věci raději udělal podle normy

Od: petrmaler
Datum: 18.06.12 06:59

Děkuji všem za odpovědi.Ten pojistný ventil nebude na zpátečce,ale jak jsem psal.

Děkuji moc všem za pomoc snad to bude v pořádku.

Petr

Od: miro®
Datum: 18.06.12 09:01

Ve škole jsme se učili že : Tlak v kapalinách se šíří všemi směry rovnoměrně . Tudíž nezáleží na umístění pojišťováku , kdekoliv v systému . Spíš je nejvhodnější preferoval , jak již bylo řečeno , umístění poblíž bezproblémového odvodu přetlakové vody při otevření ventilu. miro

Od: topic
Datum: 18.06.12 11:06

Neni jedno kde je. Pokud je na výstupu tak odpouští horkou vodu, pokud je na zpátečce tak odpouští chladnější a horká zůstává ve výměníku = výměník se přehřívá o dost víc.

Norma je na výstupu do vzdálenosti 20x průměr trubky, pokud bude jinde tak může být při průšvihu problém s pojistným plněním nebo odpovědností za škody (opaří to návštěvu např.). Zásadní je ale to, aby pojišťovák byl funkční a aby nebyly mezi PV a výměníkem uzavírací ventily, vzdálenost a umístění jsou proti tomu detaily.

Myslete na výpadek čerpadla a pokud to jde tak systém udělejte aby aspoň částečně fungoval na samotíž (záložní zdroj neřeší poruchu čerpadla, chladicí smyčka má taky svoje mouchy).

Od: instalater*
Datum: 18.06.12 12:40

topic - už jsem chtěl zareagovat , než jsem si přečetl tvoji odpověď. Máš pravdu předsedo . *placni*

dokud se nestane žádný průšvih může být umístěn ,, kdekoliv" . Až se něco stane tak se nejvrchnější kritik bude ptát...

Pokud dělám takové zapojení , tak provádím zkoušku i tím , že vypnu čerpadla. Musí to částečně fungovat samotižně. Tento test ohněm jsem odkoukal v Černobylu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.