Nova fasada, stary dum

Od: Datum: 16.06.12 14:41 odpovědí: 2 změna: 17.06.12 10:06
Zdravim, mame starou chalupu jeste "po nemcich" vystavena je tak poruznu, dole kamen, jinak jen VEPROVICE, sem tam cihla, zaklady zadne.
Jakou dat/udelat novou fasadu? Polystyren je pry nevhodny- nedycha?!
Diky

avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 16.06.12 22:31
 

Vepřovicové, nebo také kotovicové zdi bývají tlustší a pokud jsou suché, dostatečně tepelně izolují.Zateplená fasáda není nutná.Pokud chcete, aby fasáda dlouho vydržela, otlučte starou a na zeď dejte Kari sítě -průměr 5 mm, otvory 150 X 150.U kováře si nechte vykovat skoby, nebo zdi provrtejte a síť přišroubujte na šrouby závitnice M 10.Zeď pak nahoďte cementovým špricem, a potom omítkou cementovou 1 : 3 bez vápna. Na ni pak přijde jemná fasádní Cemix , co obsahuje bílý cement. V letech 60.tých a 70.tých byla spousta těchto domů-pokud byly suché-nahozena cementovým brizolitem. Ten je na nich už 50 let, a ještě dlouho bude, ačkoliv už tenkrát teoretici přímo omdlévali. Někdy je mezi teorií a praxí veliký rozdíl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.12 10:06
 
avatar

moderní polystyrenové technologie nelze na tyto typy staveb uplatňovat. Někdo doporučuje odvětrávané fasády, tvrdím, že jsou dobré, ale jsou poměrně drahé a jejich účinnost z hlediska úspory tepla je podle mě o dost menší, než obyčejné zateplovací systémy (vata apod.). Já si naopak myslím, že potahování těchto zdí jakými koli materiály dnešních technologií jen zdem uškodí. Cement tehdy neměli,že.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.