Díra do zdi

Od: Datum: 16.06.12 13:58 odpovědí: 6 změna: 17.06.12 13:57
avatar

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli lze udělat díra do zdi, a to tak, aby se nepoškodily - nepraskly obkládačky. Potřebuji udělat díru na ventilátor, a usadit jej. Ale bude to blízko obkladaček, a náhradní nemáme...

Nešlo by to nějak třeba "odvrtat" nebo tak něco - nic jiného mne nenapadá ...Původní majitelé bohužel, s tímto nepočítali. A my potřebujeme v koupelně dodělat ventilátor, který z druhé strany bude vyústěný do společné šachty.

Materiál cihla

Jsou i jiná úskalí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aaaaaaaaaaaa
Datum: 16.06.12 14:22
Takze spise vetsi otvor nez jen dira
Odvrtat nebo kotoucovkou s diamantovym kotoucem, tak jak tak z toho bude bordel a napada to do sachty Nebo velky "vrtak" co se s nim delaji diry do kachlicek na zasuvky a jestli se dela takovy velky prumer, ale ten zas stoji docela dost
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 16:44

Bude to blízko obkladů, takže ne v obkladu? Takže by to potom mělo jít klasicky bouracím kladivem, ideální odvrtat několik děr po obvodu požadovaného kruhu a pak to vybourávat. Spíš jde o to, aby byly obklady dobře přilepené, aby se neuvolnily a nespadly, popřípadě je nějak přelepit např. kobercovou páskou a když se odlepí, dát opatrně nastranu a pak znovu přilepit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.12 17:08

Tkže díra o průměru 100mm nejlépe jádrovým vrtákem. Poptejte firmy na jádrové vrtání a zdůrazněte že chcete neporušit okolí díry.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 13:30
avatar

Není problém vyvrtat nejprve otvor do obkladaček.Není potřeba příklep,vyvrtá se dokola řada otvorů vidiovým,tvrdokovovým vrtákem a dlaždice se vyklepne ostrým sekáčkem.Ostatní práce v cihle už se musí vykonat vrtacím kladivem,pak už bude záležet,jak kvalitní byla práce obkladače,aby ostatní obklady neupadly.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 13:42

Špatně čtete, není to do obkladaček ale v jejich blízkosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 13:57
avatar

Já bych si napsal na zeď v daném místě ten otvor na větrák,vzal flexu s diamantovým kotoučem,řízl to po obvodu a pak kladivo a sekáč nebo el.sbiječka a od středu otvoru bourat.Řez bude sice jen nějakých 6-7cm hluboký (při použití velké rozbrusky),ale hrana bude čistá a pak je téměř záruka,že se již obklad neponičí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.