Zateplení svépomocí - rady a tipy

Od: Datum: 15.06.12 10:49 odpovědí: 6 změna: 24.06.12 20:55

Zdravím všechny zdejší rádce!

Stručně:

Po tom, co jsem si procetl fora, videl i slyšel o ruzných problémech s "profesionaly", rozhodl jsem se pustit do zateplení svépomocí.

První co bylo pročetl jsem technické postupy, návoda, fóra, atd. Teoreticky mi je to jasné, jak založit, jak na stavební otvory, jak kotvit.

Jedná se přízemní cihlový domu cca 220m2 obvodové plochy. Chci 15cm EPS 70 grafitový (styrotrade, isover,...), přemýšlím o PUR na lepení, kvalitní lepidlo a vertex perlinku. Finální fasádu zatím řešit nebudu.

Mám otázky co mi vrtaj hlavou:

- zakládát na LOS lištu? nebo jen přehnutou perlinu?

- jak na nerovovnosti vetsi jak 1 cm? podlepit 1cm EPS?

- XPS bud resit 30 cm nad a 30 pod terenem - lepit taky PUR? nebo spec. lepidlo?

- jak na výškové přechody? dům si představte z kopce - když budu na jedné straně začítat v bodě +30cm, o 5m dále skončím v bodě +60cm (u dveří), dále už zase můžu pokračovat od +30cm až do konce (+120 cm). Tj. budou dvě zakl. lišty, každá v jiné výšce a jak v místě kde se potkají - jde mi o to aby se potkala vazba desek. Jediné co mě napadlo je řezat EPS na potřebnou výšku na tu kratší stěnu. Nebude to něčemu vadit?

- dále jedna stěna už je "zateplená" - ne moc ideálně - 5cm EPS, bez založení, není správné řešení kolem stav. otvorů, perlinka bez přesahů. Můžu tuto stěnu "přiteplit cca 9cm EPS aby se to potkalo s vedlejší stěnou s 15cm? Npadlo mě, prvního pulmetru odříznout, odtrhnout, dat lištu založit 15cm EPS v něm pokračovat po celé délce, a do další řady v místě kde je 5cm EPS lepit těch cca 9 cm. mějaké napady?

- jak na sříňky inž. sítí - HUP, elektroměr a přívod na fasádě?

Díky za každou radu!

doplněno 15.06.12 10:51:

na obrazku pohled na prední cast domu ve svah. terenu - šedě stavajici EPS

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.12 12:29

no vidím že už jste se rozhodl pro zateplení fasády. Já jsem zateplení vyřešil tak, že jsem koupil a namontoval okna v arktickém provedení. Za minulou zimu jsem měl poloviční spotřebu plynu než soused, který zateplil fasádu, ale nechal si původní okna. Asi tak.

Datum: 22.06.12 12:44

Marku, zdravím a nevím zdali Vás potěším.,

-2 teorie je hodně daleko od praxe a chyb

-1 určitě nekotvit

0 opustil bych šedy polyš po zkušenostech z okolí

1) bez zakládacích lišt přechod xps na EPS, jen lišta s okapničkou (skrytou) jako to budete dělat nad oknem

2) nad 1 cm podlepit pruhy (kousky) eps

3) výškově srovnáte podle požadovaného vzhledu a nerovnosti klesání. Zkusím popsat, snad pochopíte. XPS (třeba 10cm) umístíte dle terénu šikmo po svahu, tak abyste měl 40cm pod terénem a 20 cm nad terénem. Tato hrana (šikmá) bude sloužit jako sokl. Pokud ale budete chtít sokl do zubu (schodu) je postup jiný. (to příště)

Prvním řádkem EPS 70F 15cm srovnáte nerovnost (rovinnost) do vodováhy a pak již jedete až nahoru...

4) (ne)zateplená stěna 5cm je třeba zkontrolovat stav, někdy lze snadno oloupat.. a nově lepit pěnou další vrstvu..

5) nevím jak si představujete nový stav, ale včera jsem řešil podobně po telefonu a zákazník byl nadmíru spokojen. Hup, vysadíte součastné dvířka, necháte udělat nové z nerezu a připevníte do nové izolace...

vždy se najde lepší řešení, ale je třeba na místě řešit detaily.

Marku přeji hezký víkend.

Ohodnoceno: 1x

Od: marek*
Datum: 22.06.12 13:40

Milane, děkuji za reakci! Máte pravdu, potěšil jste mě jen částečně

-2 : mám to brát jakože se nemám pouštět sám do zateplení? nebo že dokumentované technologické postupy nejsou ideální?

-1 : ani nároží?

0 : můžete rozvést?

1 : OK - má to i jiné výdody než jen ekonomické?

3 : chtěl bych schodovitě - řešení bude asi obdobné

Jinak OK, Vám taky příjemný (nepracovní) výkend!

Datum: 22.06.12 13:48

-2 nepochopil, klidně se do toho pust´te, ale bacha na detaily a odlišnosti. To se v teorii nedočtete..

-1 musím vidět fotky

0 stručně, bacha na slunce a teplo, dražší lepidla, vyšší cena nežli hodnota lambdy

1) zbytečnost, tepelný most, nesnášenlivost cementového lepidla a hliníku, vzhled spodní části hrany..

3) ano podobně, ale jen po částech...

jak nepracovní víkend, to neznám, když je práce radost, tak s radostí...proto chodím i s neschopenkou do práce...

Od: marek*
Datum: 22.06.12 14:26

-2: Mno právě, ty detaily mě tak trochu straší :) Ale čas mě netlačí

-1: Foto zasláno na mail.

0: Ano, grafinový vychází +10% více ve srovnání s bílým - otazka jestli ta úspora stojí za těch 10%? O přímem svitu vím, upozorňují na to výrobci, dochází k roztahování materiálu. O dražších lepidlech slyším poprvé.

3) počástech - myšleno:

3a) založit vodorovně, vystavět na vazbu až nahoru, a do boku ukončit k pomysliným svislým stranám a pokračovat v jedn. částech?

3b nebo založit schody, srovnat vše do roviny, a jet celou plochu na vazbu?

Tak to rád slyším, když práce je i koníčkem a radostí!

Datum: 24.06.12 20:55

V emailu máte kontakty na mne, nejděte mě on line na řešení podrobností . Šedý máte jen o 10% dražší? Opravu? Kolik Vás vyjde kubík šedého...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.