Jaké rohové lišty na vnitřní omítku

Od: Datum: 15.06.12 07:49 odpovědí: 8 změna: 15.06.12 19:27

Dobrý den, zpravujeme starší domek, boužel okna nám ještě nevyměnili, ale dali jsme se do hrubých omítek. Zašalovali jsme okenní otvory a na hodili stěnu hrubou omítkou. po té co ná namontují nová okna budeme hrubou dodělávat špalety k novým oknům. Existuje nějaký rohový profil, který mohu instalovat na hrubou omítku, ty klasické pozink se dávají již do hrubé a ty s perlinkou jsou určeny na zateplovák. Nevim jaký typ a jestli tam vůbec půjde dat když budu mít hrubé omítky hotové. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.12 08:13

V podstatě jste si odpověděl sám. Každopádně pokud dáte ten s perlinkou, tak tím nic nezkazíte, stejně na to pak budete ještě dávat štuk nebo tak něco.

Od: vesely23
Datum: 15.06.12 08:38

jj asi tedy použiji ty s perlinkou a přetahnu to štukem.

Datum: 15.06.12 09:16

Já doma po tom, co mi udělali okna, tak jsem dal polystyren, lepidlo, rohy s perlinkou do něj a přes to štuk. Ale ještě by tam měla být kolem oken páska, odpovídal tu na to standa nebo robin, teď přesně nevím, zkuste pohledat tady na foru.

Od: jar®
Datum: 15.06.12 09:29

Na připevnění roku s perlinkou použít lepidlo, teprve pak štuk. Samotný štuk by rohy neudržel. Pokud budete opravovat rohy i jinde než u oken (v místnosti). Jsou perfektní pozinkované rohy pod omítku. Musejí se dávat zároveň s omítkou, protože jsou silnější a profilované do omítky. Perfektně to drží a už nikdy nemusíte opravovat či jinak chránit rohy. Přežily i stěhování ne zrovna šikovných řemeslníků. (rozbili co mohli, ale rohy vydržely). Pokud budete mít zájem, mohu se podívat, kde jsme je koupili. Jsou mnohem pevnější než ty hliníkové.

Od: vesely23
Datum: 15.06.12 09:54

Děkuji asi to tak udělám. Jinak to lepidlo na tu perlinku, může mě někdo dat odkaz jaký koupit, to je lepidlo co se používá i na obklady a dlažbu?

Datum: 15.06.12 10:08

Je to úplně jedno v jakýchkoliv stavebninách pytel cca 25kg v hodnotě cca 100,-Kč, lepidlo na obklady a dlažby, stejným se i zatepluje (jen musí být mrazuvzdorné, pokud je ven, většinou flexi 250,-Kč/25kg)

doplněno 16.06.12 12:40:

brena: pravděpodobně od té doby, co mi to řekli v každých stavebninách ve městě, že to má stejné složení a stejnou funkci a když to člověk nechce ve velkém, tak prodávají tohle, stejně tak jako i ytong apod. se lepí tímto lepidlem *nevi*

Od: brena*
Datum: 15.06.12 19:07

repkin: odkdy se zatepluje lepidlem na obklady a dlažby?

Jinak bych použil cenově dostupný lepidlo Z 301 DUO od BASFky, sice žádná super kvalita to není ale za ty preníze to jde. ( já ho kupuji za 150 kč)

Od: standam*
Datum: 15.06.12 19:27

vesely23

cim zaplacnout roh, ktery bude jen ve stuku je podstate jedno (plati pro cementove lepidlo)

osobne bych tento roh do stuku nedaval, bude tam malo tl. stuku a pridrznost mala, ale snad to vydrzi resp. to udelej jinak

kup plastovy roh genius, kde lze tvarovat uhel 1-2x pak lem prdne a zmackni roh tak aby jsi vytvoril vostry uhel a tim padem dostanes roh dale od hrube a minimalizuje se cas kde bude malo stuku

roh klidne prilep - zaplacni stavebni sadrou

na AL rohy radeji zapomen

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.