Jak opravit prasklinu v plastu

Od: Datum: 14.06.12 09:16 odpovědí: 6 změna: 15.06.12 08:34

Dobrý den, prosím o radu, jak opravit prasklinu v rukojeti ručního postřikovače - prýzní z ní roztok při natlakování nadrže. Děkuji Jirka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 09:26
avatar

Pod pojmem ruční postřikovač si můžu představit cokoli. Fotka by hodně napověděla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.06.12 09:38

Zjistit co je to za materiál a hledat lepidlo (omotat něčím a prosáknout lepidlem), nebo nový...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 16:03
avatar

Řekl bych,že držadlo bude ke koupi,pokud bych to potřeboval rychle,tak bych to stahnul lepisí páskou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tavitel
Datum: 14.06.12 20:56

Nejlíp zavařit (zatavit). Šlo by to i slepit, ale pokud to má držet tak lepidlo by nejspíš stálo víc než nový postřikovač..

Svařit jde pájkou, horkovzdušnou pistolí, drátem nahřívaným nad plamenem... Nejdřív potrénujte na podobném plastu a až pak na ostro. Poškozené (prasklé) místo natavit do polotekutého stavu a spojit trhlinu (tj. natavit trhlinu a 1-3mm daleko od trhliny), připadně přidat stejný nebo aspoň podobný plast. Při svařování nepřepálit = ohřívat jen do polotekuta, plast nesmí černat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 14.06.12 21:09

A k čemu je ten postřikovač určen? A jak závada vznikla? Protože jestli do toho lijete herbicid nebo nějakou jinou potencionálně nebezpečnou látku a prasklina nevznikla vyloženě hrubým zacházením, je riziko, že se může závada opakovat s mnohem horšími následky (potřísnění kůže atd...). Pak by bylo lepší zahodit. Přeci jenom - je to lehce opravitelný plast, ale vnitřek je natlakovaný. Lepidlem, nahřátím atd... zcelíte viditelné poškození, ale materiál může být poškozený mnohem dál. To nejen že nevidíte, ale ani nespravíte. Jinak mně se kupodivu osvědčil silikonový tmel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petik1
Datum: 15.06.12 08:34

Patrně se bude jednat o PP nebo PE. Nedávno jsem našel firmu, která se chlubí tím, že jejich lepidlo umí funkčně slepit i tyto běžně neslepitelné plasty. Nijak jsem to ale nezkoušel a ani netuším, kolik to stojí. Berte to jen jako možnost k jinak běžně používanému svařování.

http://www.hfmarket.cz/en/pro…tegory/5-konstrukcni-lepidla/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.