Venkovní dlažba - čím podsypat?

Od: Datum: 14.06.12 07:16 odpovědí: 6 změna: 14.06.12 20:14

Dobrý den,

má na dvoře malý plácek (cca 8,5 m3), který chci vydláždit a udělat na něm "posezení". Momentálně srovnávám a připravuji terén. V téhle chvíli je tam hlína. Chtěl bych položit dlaždice (ne zámkovku). Vím, že se musí podsypávat a někde jsem četl, že není nutný štěrk či písek, ale stačí klidně i nadrcená suť.

Mám docela dost oklepané venkovní omítky - šlo by to podsypat i tímto? Jak silná vrstva musí být?

Mám i hromadu suti (křidllice, cihly), ale nevím jak a popř. jak moc je nadrtit, aby byly použitelné...

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 08:01
avatar

Záleží na tom,jaký je podklad.Před pěti lety jsem dělal chodníček,nepodsypával jsem dlaždice ničím.Uhrabal jsem zem a dlaždicew položil jen tak.Pokud bych tam měl čilý ruch,asi bych podsypal jemnější drtí,ale dlaždice zarostly travou a ani se nehnou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 14.06.12 10:13

Pokud je podklad stabilní a správně zhutněný, tak podsyp (nemyslím tím podloží) slouží jen pro dorovnání nerovnosti a snadnou pokládku. Jestli se Vám vyplatí drtit suť kvůli cca. 1/2 m3 podsypu, tak proč ne.

Druhá věc je ta, jestli nemáte na mysli celkový podklad pod dlažbu. Jestli ano, tak suť není problém, pokud bude nadrcená. Jestli jsou v suti cihly, beton a armatura, tak bych to však drtit nechtěl. Počítám tak frakce 30mm. při výšce 15cm. podkladu (zhutnit) + 5cm. frakce 0-8mm. na srovnání před pokládkou.

Nakonec můj názor. Pokládka zámk.dlažby je jednodušší než dlaždic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sinsin
Datum: 14.06.12 12:59

Máme dvůr a zahradu do kopce a tohle je malý prostor na takovém vyvýšeném "mezonetu". Je kolem dokola obetonovaný, ale "podlaha" je jen čistá hlína, půda, nic víc...

V čem je zámkovka lepší? Potřebuju taky spáry, aby mohla propouštět voda - zespodu tohoto mezonetu jsou trubky na odvod vody do kanálku...

Od: olaf71*
Datum: 14.06.12 17:42

velké dlaždice mají tendenci se houpat a sedne si zrovna tak, jak nepotřebujete. zámkovka je na tom z tohoto pohledu lépe. propustit vodu chcete proč? přes dlaždice také neprojde a pokud uděláte větší spáru, tak to bude dělat neplechu. lepší by byl mírný spád zakončený kanálkem a průrazem v beton.zídce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 20:05

Vzhledem k tomu, že vím, jak se drolí stará omítka, kort když třeba navlhne a následně Vám z toho zbude pouze prach, tak bych to za sebe nedoporučoval. Těch 250,-Kč za 100kg kačírku nebo něčeho podobného za třeba menší cenu se mi nezdá zas tak hodně. Časem se chystám na něco podobného. A věřte, že na podlahách by se šetřit nemělo, až se Vám to v důsledku toho co jsem napsal zvlní apod, tak budete mít oči pro pláč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislavtikal*
Datum: 14.06.12 20:14

dobry den nechci vam to vymlouvat ale delal se chodnik z betonove dlazby dole sterk a na tom pisek do ktereho se to klepalo po nekolika letech destu a zametani snehu dnes to netsoji za nic a bude se to davat bud do betonu nebo se to vynda a da se zamkovka rada ode me dejte to do betonu a mate klid jestli to bude v pisku tak se stejne budo vyplavovat spary a pisek pujde dosterku a bude se vam to houpat

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.