Dveře netěsní jak opravit?

Od: Datum: 13.06.12 14:23 odpovědí: 3 změna: 14.06.12 06:22

Dveře v bytě při zavření nedolehnou "zobáček" zapadne jen na kraj prostoru který je pro něj v zárubni vyřízlý. Pak se dveře stále klepou, zvukově netěsní .Na straně pantů doléhají- na straně kliky ne.Pokud by pomohlo něco udělat s panty ,prosím o přesný postup.Stejný problém je se všemi dveřmi v bytě .Pomohla by výměna klik?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.06.12 14:37

Výměna klik (kování) by asi nepomohla - bylo by - pravděpodobně, potřeba panty kousek ´povolit´, aby dvěře nebyly deformovány. Přesný postup ale nemůžu poradit, protože nevím, jaké máte zárubně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 15:01
avatar

Pokud jsou to panty,které je možno šroubováním nastavit,stačí oba panty na dveřích povyšroubovat o jednu otáčku.Jestli dveře v zavřené poloze klepou,lze to vyřešit těsněním,nebo přiklepnutím,prohnutím plechu zarážky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.06.12 06:22

Výměna klik nepomůže, klika s tím nemá nic společného, pomoci by mohlo několik věcí:

V případě starých zadlabáváků jejich výměna, ale je nutno to popsat blíž. Je-li to opotřebovaným zadlabávacím zámkem - zjistíš to, když při otevřených dveřích zatlačíš na zobáček. Pokud zaleze bez odporu nebo jen s malým, může být orezlý vnitřek zadlabáku, nebo už zmáčknutá pružinka. Pak stačí zadlabák vyndat ze dveří, rozšroubovat a roznýtovat, pružinu vyměnit nebo aspoň natáhnout a složit vše zpět (promazat vazelinou) - pozor, rádo se to rozskočí a pak budeš dlooouuuuuhooo laborovat, jak tam ty serepetičky byly poskládané.

Říkáš "zobáček celý nezaleze" - ptám se - když zatlačíš v místě kliky do dveří, zobáček dosedne, kam má? Pokud ano, jsou panty příliš blízko k futru (tlusté těsnění a podobně). V tom případě jsou buď seřiditelné panty - stačí oddálit od futer, jak už tady někdo psal. Pokud seřiditelné nejsou, je nutné odpilovat část futra v tom zářezu pro zobáček. Lze to i malinko ohnout kleštěma - je to rychlejší, ale vypadá to prasensky, nebo sundat těsnění ze dveří.

Až to všechno bude fungivat jak má, dá se řešit to klepání - buď těsnění, které bude vytvářet sílu na zobáček a natlačí ho na vnější stranu výřezu, nebo jak to řeším já, abych nemusel celé dveře oblepovat těsněním, nalepím 3 pryžové obdélníky přímo na futro. Jeden ve výšce zobáčku, další nahoru a dolů cca do 1/3. Tím se vytvoří stejný tlak jako při celodveřním těsnění.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.