Jak zlikvidovat skvrny od propisky?

Od: Datum: 12.06.12 19:16 odpovědí: 6 změna: 13.06.12 22:52

Ahoj ,má tady někdo dobrou zkušenost s odstraněním fleků od propisky? dostala jsem bundu ,koženkovou ,krémově bílou ,a jsou na ní asi 1.5cm flíčky ,vypadají že už byly čištěné ,je to jakoby rozpité a vybledlé v té kožence :( ,nechci ji vyhodit ,je nádherná ,ale nic mi nezabírá ,odstranovač skvrn qvalt nic ,sůl nic ,solvina nic ,ani ten chválený lak na vlasy nepomohl*plac* krásně mi bundičku polepil a navoněl ,ale fleky furt stejné .už mám strach ,abych do ní neudělala díru ...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.12 19:38

Zkusil bych kartáček na zuby a zubní pastu, třeba zabere. A druhá možnost je pokapat to citrónem, nechat pět dvě minuty působit a pak to zkusit něčím vydrhnout. Kdyžtak do čistírny. Snad pustí. držím palce!

Od: samadoma*
Datum: 12.06.12 20:02

děkuji ,zkusím

Od: nick0
Datum: 13.06.12 06:53

propiska se čistí čistým lihem, napřed vyzkoušet na vnitřní straně jestli nepoškodí povrch

Datum: 13.06.12 07:36

Tyhle skvrny lze vyčistit jen pokud jsou čerstvé. Pokud jsou, jak píšete rozpité, znamená to, že se barva dostala hluboko do koženky a neodstraníte to už ničím (leda nůžkami). Nepomůže Vám ani čistírna.

Datum: 13.06.12 09:46

Bohužel má Magdon pravdu.Propiska obsahuje organické barvivo.To se vsákne do materiálu a nic je nedostane ven.

JABRAKA

Od: romko
Datum: 13.06.12 22:52

ahoj, vlastní zkušenost nemám, ale kdysi mi někdo říkal, že kožené kalhoty úspěšně čistí houbičkou s jarem na nádobí... já osobně bych zkusil asi CIF, v návodu píšou, že "pomocí cif krému můžete také vyčistit zašlou bílou koženou obuv", tak třeba by zafungoval i na bundu od propisky :o)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.