Demontáž sádrokartonove predsteny

Od: Datum: 12.06.12 12:06 odpovědí: 11 změna: 13.06.12 14:02

Zdravim.

mam na Vas, oborem znele dotaz.

Postat se sadrokartonu prestenu, ok. Predchozi majitel mi ji postavil v byte, ted bych ji chtel demontovat.

Samozrejme mohu vzit kladivo, majzlik a vplne to dodrbat ven za pritomnosti hrozneho bordelu a kravalu.

A muj dotaz, lze to i klidneji? Jedna se mi o to, ze by k tomu stacelo hlavne nalest srouby, kterymi je chyceny k profilum...

Lze nejak efektivne, kdyz jsou tak pekne schovane pod sadrou? :)

Dekuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kim®
Datum: 12.06.12 12:22

Možná by pomohlo stěnu navlhčit. Zatmelené vruty by pak mohly být vidět. Nemám vyzkoušeno.

Od: mowla*
Datum: 12.06.12 12:23

Proč hned tak drsné metody? - "kladivo, majzlík"?

Sádrokarton stačí rozřezat, lze to např. ocaskou (ale i z toho je "bordel"), úplně stačí nůž - nejlépe takový ten odlamovací (pevnější), první řez je nejhorší (postupně), pak ale stačí plát naříznout a odlomit. Hlavně bacha na možná vedení uvnitř, neřezat moc hluboko. S hledáním šroubků bych se nepáral, navíc mají sádrou zalepené i drážky (´křížky´) a ničí se hrot šroubováku. Ocelové profily pak odšroubovat.

No- a pak zahladit stopy - zasádrovat maskované díry, vymalovat...

Ohodnoceno: 2x

Od: harryho*
Datum: 12.06.12 12:35

Tak to je presne radu, kterou jsem potreboval, velke podekovani.

Od: standam*
Datum: 12.06.12 13:10

opatrne panove stim bouranim resp. rezanim, ne ze by to neslo, jde a pekne , ale nevime zda za SDK neni nejake vedeni nebo vime?!

hadr + voda pomuze v hledani vrutu, ale nesmi zde byt moc tmelu

pokud se najde spoj je jen otazkou casu najit vrut, staci vzit sroubovak a parkrat podel spary skrabnou SDK a vrut vykoukne

Datum: 12.06.12 14:06

No, uz jsem delal cast nasilnou metodou a z nepochopitelneho duvodu je pouzita 12,5 mm deska + je na ni asi 3-4 mm sadry, nechapu. Navic ty hlavicky sroubku jsou pomerne dost zapustene v SDK, ta jeji sirka to dovolovala, navic, kdyz meli kratne srouby, tak aby se to vubec chytlo. Pokousel jsem se i za pouziti te brusne mrizky v miste, kde se podle poklepavani domnivam, ze budou profily a tudiz i nekde srouby, ale jak jsou zapustene, nepodarilo se a toho bordelu nabic z prouseni te silne vstvy, no fuj.

doplněno 12.06.12 14:07:

nejake vedeni el. tam je, nevim ale, jestli je na "zadni" stene, nebo na stene sadrokartounu, spise na zadni stene, protoze je tam jeste nacpana skelna vata, cele platy po cele plose.

Od: standam*
Datum: 12.06.12 18:25

12,5mm SDK je normalni deska, ktera se pouziva jak na steny, stropy apod., tmel 3-4mm take pokud je na SDK v miste podelneho spoje, pokud je tmel i na cele plose jedna se o celoplosne sterkovani SDK, takze take nic vyjimecneho

vruty jsou zde 25mm coz je take OK

hele nebrus to, vem dlato nebo neco podobneho a tam kde si myslis ze bude vrut, nacni SDK, bude mene bordelu a temer zadny prach

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.12 09:31

Po povodních jsme několik domů zbavovali původních obkladů.Mohu říci,že většinou se vruty,i když jsme je našli,nedaly povolit.Sádra zalepí křížek,vrut je zarezlý v konstrukci,takže jsme vzali ploché páčidlo a desku vypáčili přes hlavičky vrutů.Jde to rychle a s nejmenším nepořádkem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.06.12 10:00

Pokud byly zarezle, tak tam byly asi nejakou dobu po povodnich :), to nebude muj pripad. Kdyz jsem delal prvni cast, necinilo zadny problem je odvrtat, kdyz jsem par kousku nasel nahodou. Do hlavicek plnych sadry sel aku sroubovak uplne v pohode.

Zkusim to rizout podel profilu az k zemi opatrne a uvidim, mozna to nepujde z hlediska te skelne vaty uvnitr. Pak bych pristoupil na dlatem vymlaceni predpokladanych mist se sroubama. No uvidim.

Dekuji vsem! diky moc!

Od: ar*
Datum: 13.06.12 10:38

U synátora jsme předělávali sádrokarton, páč původní majitel odflákl zateplení v podkroví a některé příčky pryč. Šlo to bez bordelu a rámusu. Sádrož se dal i po demontáži zase použít. Stačí najít kde je vrut. Na to jsem použil takovýto magnet. http://www.pselectronic.cz/k5…201-3145-magnet-teleskop.html

I po mnoha letech co byl sadrokarton přidělán, šly vruty v pohodě vyšroubovat.

doplněno 13.06.12 12:28:

Tyhle magnety jsou opravdu silné, najdou vrut i když je skrz desku. Běžně je používám při opravě aut, když někam něco zapadne. Zvedne to v pohodě i 1/2"ráčnu o klíčích a podobě nemluvě.

doplněno 13.06.12 12:31:

Navíc to má téměř stejný průměr jako je hlava vrutu, takže ho to najde přesně. U desky klidně stojí jak kdyby tam byl zapíchlej.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.12 12:08

Tak moc sikovny napad. Otazkou ale je, jak silny je magnet :) aby vrut nezanikl v celem tom profilu :)

Datum: 13.06.12 14:02

Aha, no, tak uvidim, testnu :)

doplněno 13.06.12 14:03:

Dekuji

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.