Odkoupeni casti nemovitosti

Od: Datum: 11.06.12 18:11 odpovědí: 6 změna: 12.06.12 07:33
Nazdar lidi! Potreboval bych poradit jak odkoupit cast nemovitosti od spoluvlastnika. Rad bych dostal pouze zkusenosti prispevovatelu, kteri s danou problematikou maji zkusenosti. Vlastnim ze 3/4 RD a zbyvajici 1/4 je rozdelena mezi dalsi spoluvlastniky a rad bych to odkoupil, jenze ty ostatni spolumajitele to nechteji prodat, protoze se mezi sebou soudi, pricemz ta 1/4 RD, o kterou mi jde, neni podstatou toho soudniho sporu. Problem je v tom, ze jam bydli moje matka a ten barak uz potrebuje rekonstrukci a nerad bych, aby se ji to sesypalo na hlavu. Zase na druhy strane nechci zvysovat cenu nemovitosti svyma investicema, abych potom ty netecny spolumajitele musel vyplacet z vyssi ceny nemovitosti.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 11.06.12 18:20

Podle mne jste si odpověděl sám.Nevšímat si toho,i za cenu,že to spadne.Samože se toho chytí a budou chtít víc.

Od: mowla*
Datum: 11.06.12 18:23

Nejsem přímo vlastníkem podobného problému, ale kamarád ano - a řeší problém podobný tvému - on je majoritní vlastník a šest dalších je mezi sebou rozhádáno...

Za sebe radím - ´rychle pryč vodtama´ - už to řeší cca 14 let a řešení je ve stále stejném nedohlednu...

Od: kejki
Datum: 11.06.12 18:32

Podat soudu návrh na vypořádání vlastnictví. Sice se to taky potáhne, ale lepší, než nic. A předtím vysvětlit spoluvlastníkům nutnost podílet se na nákladech na údržbu z titulu vlastnictví. Nějaký hezký dopis od advokáta je pro tyto účely mimořádně vhodný. I kdyby chtěli započíst nájemné od osoby užívající nemovitost, náklady na rekonstrukci, o které se rozhoduje většinou, jim to nikdy nezaplatí.

Dokonce nemusíte tu čtvrtinu od nich kupovat a jen je kasírovat za údržbu, ale je to o povaze. Menšinový vlastník nezmůže téměř nic.

Datum: 11.06.12 19:03

tu větu "nechtěji prodat, protože se mezi sebou soudí"moc nechápu. Vždyť s Vámi se nesoudí, tak jak to může prodej mít přímý vliv.

Jednat můžete přeci s každým zvlášť nezávisle na sobě. Sepište pro ně jednotlivě návrh kupní smlouvy nebo jim přímo napište dopis o tom, že máte v záměru odkoupení jejich podílu na nemovitosti a jednejte o ceně. Pokud to není o ceně, ale o jejich potřebě si podíl ponechat, tak nic nezmůžete. Navíc pokud tam třeba bydlí, je určitě pro ně mít podíl na RD výhodnější. Je to jak když máte s bráchou zahradu napůl a on ji prostě nechce prodat - vy jej nemůžete nijak k prodeji nutit. Je to jeho svobodné právo.

Ohodnoceno: 1x

Od: wazi*
Datum: 11.06.12 20:50

No oni se soudí o dědictví, ve kterým figuruje tato 1/4 baráku taky a protože kdyby jedna strana tý jejich soudní pře svolila k prodeji tak se bojí, že by toho ta druhá strana mohla využít ke svému prospěchu - nejsu právník, ale tak ty ostatní ty strany berou. Lidověb řečeno - potřebuju je vyštípat z toho baráku, abych ho mohl dát do pořádku - to už se táhne snad 15 let a mám ruce svázaný.

Datum: 12.06.12 07:33

tak to vám spíš neporadím. S vyštípáváním mám zkušenosti spíše z okruhu pěstování rajčat. *cteni*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.