Topenáři - termo hlavice na radiátor

Od: Datum: 12.12.12 13:20 odpovědí: 13 změna: 15.12.12 17:13

Prosil bych poradit od odborníků instalatérů - topenářů. Rozbila se mi termohlavice na radiátoru, změřil jsem si tedy průměr šroubení na ventilu - vychází to bez pár setin 28 mm , v obchodech mi syn koupil hlavici s vnitřním průměrem 28,8, přivezl a ouvej, byla o dost velká, tak se připravuje ji vrátit. V prodejně mu řekli, že menší hlavice nemají a snad ani neměli. Dnes jsem jel do města, zajel jsem do jiné podnikatelské prodejny na topení, chtěl jsem hlavici na mnou uvedený průměr, měli 2 druhy, již od pohledu se mi zdála velká - přijel jsem domů a měl jsem pravdu, byla! Už mi je jasný, že se měl měřit snad vnitřní průměr závitu na ventilu, i když nevím jak, závit má nějakou výšku, nevím, v každém případě i tam mi řekli, že jiné - menší nemají. Posledně jsem byl také v Obi, ani tam jí neměli, všichni mají jen ty klasické s průměrem závitu na ventilu 30 a něco mm.

Radiátory mi dávali staří topenáři asi před 20 lety, tehdy vím že dělali v OSP a zřejmě i odtud si "fasovali" materiál, jak bylo oblibou. Poradil by mi někdo, co a kde mám vlastně shánět a zda mám vůbec naději na úspěch. Podle mne by termohlavice měla mít vnitřní průměr závitu asi 26 mm. Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.12 13:27

Dnes je v podstatě standard závit M30x1,5...

Danfoss má připojení hlavice trochu jiné...ale to Vám nepomůže..

Co máte za "spodek" ventilu? Jaká termohlavice tam byla předtím? Cotherm? AGA?

Dělají se i retro sety...jako náhrada..

Nicméně, asi by bylo potom vhodné vyměnit celý ventil..

Ohodnoceno: 0x

Od: sanyo*
Datum: 12.12.12 13:31

Na hlavici není žádný nápis, na ventilu je DN10

Datum: 12.12.12 13:34

Vložte fotografii...

Od: ladaadal*
Datum: 12.12.12 13:31

No, než vyměníš celý ventil, bude lepší dát sem fotku, ať víme, co to tam máš namontovanýho.

Datum: 12.12.12 13:55

Rád bych vložil, mám už i nafoceno, ale vložit sem foto to nedokážu, hledám postup, zatím nenacházím, hledám dál, chce to po mne URL... a jsem hotovej

Datum: 12.12.12 14:13

Snad se mi to podaří napoprvé :

Datum: 12.12.12 14:14

foto č. 2

Datum: 12.12.12 14:56

Než seženete hlavici, tak můžete nouzově topit tak, že přiložíte na vyčnívající tyčku plechový pásek, který zatlačíte a zajistíte v zatlačené poloze drátem ovázaným přes ventil. Radiátor pojede na plný výkon.

Pokud jste z Prahy, tak bych asi měl nějakou takovou starší, ale dobrou hlavici doma.

Datum: 12.12.12 15:09

Pokud hlavici neseženu bude i ta dobrá, nevyhazujte ji,. když tak se ozvu, díky. Ventil v této poloze bez hlavice právě topí úplně naplno, tedy nic jej neuzavírá.

Datum: 12.12.12 17:11

Omlouvám se, popletl jsem to, máte pravdu, zatlačením tyčky se ventil uzavírá.

Datum: 12.12.12 17:19

Myslím že jsem tyto hlavice viděl nedávno prodávat. Zítra mrknu jestli je ještě mají a jsou shodné. Stály asi 30 Kč/ks. Je to ale také v Praze.

Výsledek doplním zítra do této odpovědi.

doplněno 13.12.12 21:56:

Už za výlohou nejsou.:(

Datum: 15.12.12 17:13

Hlavici jsem sehnal - novou, v obchodě v Plzni pod hřbitovem. Stála 280,-Kč, francouská, - už fachčí. Díky.

Datum: 12.12.12 18:10

Co mi řekli "naši" topenáři a rozuměl jsem tomu dobře tak se hlavně hlavice liší délkou v části která tlačí na ten čudlík ve ventilu.Mám Copterm.ácké a také se mi ulomila ,nouzově vyřešeno viz obrázek ,a standartní krytky co mi dali abych nemusel topit naplno nefungovala.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.