Sádrokarton? a co zdraví?

Od: Datum: 11.06.12 13:58 odpovědí: 11 změna: 13.06.12 09:19

Dobrý den, slyšela jsem, že sádrokartonové stropy jsou nevhodné pro alergiky. Co je na tom pravda?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.12 14:20
avatar

ještě jsem o tom za ta dlouhá léta neslyšel ani slovo.

Ale to je spíše dotaz pro lékaře...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 14:32
avatar

A jaký by k tomu měl být důvod?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 15:03
avatar

Lidi bývají alergičtí na ledacos.Jsou i lidé,alergičtí na alergiky.Pokud byste měli dojem,že na vás sádrokarton negativně působí,dejte na něj tapetu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.06.12 19:27

To by člověk musel být alergický na recyklovaný papír nebo produkty odsíření tepelných elektráren. Sádrokartonem se živím 20 let a domů na strop si dávám rákosovou omítku*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 19:49

kééécáááš *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 20:14

To Repkin: nekecám, se podívej kde se ten tvůj vyrábí, se mi nechce hledat, podívej na desku zezadu a zjistíš, že veškerá ČR výroba je u nějaké tepelné elektrárny. A ten recykl papír poznáž tak, že kus nového SDK namočíš do destilky pár dní necháš mokré a v teple a to uvidíš teprv zahrádku penicilinu. Doopravdy nekecám SDK bych si domu ve velkym nedal ani za zlatý prasátko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.06.12 07:36

Taky jsem nic takového nikdy neslyšel. A to upozorňuji, že patřím mezi odpůrce tohoto materiálu, ale že by byl zdraví škodlivý? Nenapadá mě čím. Spíš se podivuju nad tím, že o tom vůbec někdo přemýšlí. V mládí jsme pili radioaktivní mlíko po Černobylu, z Chvaletic a Opatovic lítalo popílku, že se musely ometat auta, aby mohly vyjet na silnici a nikomu to nevadilo. Taky jsem neměl jediného spolužáka alergického nebo s nějakou zvláštní chorobou krom angíny. Odřeniny se čistily vodou z potoka, protože lékárničku měli jen ve škole a na kolo jsme potřebovali místo helmy jen víčko od okurek, aby dělalo rámus*smich*. A baráky plný radonu nikdo nevětral - v noci nesvítily, tak jak to poznat*ua*. A jak nám bylo krásně.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kim®
Datum: 12.06.12 13:10
avatar

Sádrokarton nevhodný pro alergiky by mohl být snad jedině ten skládaný ze čtverců (cca 50 x 50 cm) volně položený na kovové konstrukci, hlavně prodejny a kanceláře. Ale takový strop si asi málokdo udělá doma. Tam se usazuje spousta prachu a pak stačí drcnout do jednoho čtverce a prach letí dolů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 00:09
avatar

Ten prach je hlavně ze zhora takže jenom drcnutí ho zas tolik neuvolní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 08:35
avatar

aby byl mat. závadný, musel by něco uvolňovat. Když jej zatřete penetrací a několikero vrstvami malby, pak už nevím co by se mělo uvolňovat. Navíc se jedná o konstrukci z poměrně přírodních surovin. "sádrovec" a papír. tak nevím. obraťe se na výrobce. Mj. ten by měl mít certifikát a ten Vám zaručuje i zdravotní nezávadnost. Předpisy ČR jsou na toto docela přísné. Myslím, že závadnost = hloupost hraničící se stihomamem. To co se dýchá v Ostravě a v Praze je 1 e6 kráte zdravotně závadovější nemyslíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 09:19
avatar

S tím sádrošem je to jako s asbestem.Dokud jeden americký profesor neuskutečnil několik pokusů s krysami,které choval několik měsíců v prostředí,silně zamořeném rozemletým asbestem,ještě by se používal.Z toho vznikla řada fám,a ženské v paneláku organizují petice,aby se eternitové odpadní roury,které slouží padesát let,vybouraly,že ohrožují život jejich dětí.Pak se asanují školy a školky po likvidaci eternitových obkladů,až se v jednom případě zjistí,že tam žádný asbest nebyl.

S radonem je problém také plný fám.Firmy vydělávají na speciálních (dosti drahých) izolacích.Přitom vlastně šíření radonu je ve většině případů zcela náhodné a závislé na hydrodynamice podloží.Při ochraně staveb,bez podsklepení se zcela jistě vystačí s hydroizolací.

Každému jsou známé problémy s ftaláty.Jsou to změkčovadla PVC.Údajně ovlivňují tvorbu spermií.Tak to výrobci PVC(lina,trubky,folie) vyměnili za jiné sloučeniny.Ochránci lidstva pozapoměli na jeden fakt:Jak se říká nejpoužívanějším lahvím na světě?Odpovím.PET. A co to znamená?Polyetylen tere FTALÁT

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.