OTEVŘENÝ OHEŇ u garáže a jeho vzálenost

Od: Datum: 11.06.12 13:46 odpovědí: 8 změna: 11.06.12 21:57

Zdravím všechny.

Zajímalo by mě, jak daleko od budovy může být ohniště, kde sousedka spaluje odpad a větve, griluje apod. Zděná garហmá jednu delší stěnu na hranici pozemku (starší stavba) a ohniště je cca 1 a půl metru od budovy. Střecha je zatím vodorovná s ipou. Do budoucna ale chceme udělat sedlovou střechu, aby byl větší sklon a ladilo to k domu. Navíc chceme zateplit garហa obložit palubkami. Předem dodávám, že sousedkou není žádná řeč.

Je nějaký zákon apod, který tyto věci upravuje? Nenašel jsem na internetu vůbec nic.

Díky.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.12 14:45
 

Pokud je ohniště jen 1,5 m od stěny garáže, tak tuto stěnu nemusíte zateplovat:))

 
Datum: 11.06.12 15:11
 
avatar

podle zákona o požární ochraně si musí občan počínat si tak, aby nedocházelo ke vzniku požáru. v případě vzniku požáru a způsobení škody na majetku soused bude odpovídat a hradit vzniklou škodu. Pokud v obci neplatí vyhláška o omezení rozdělávání ohňů pak by mu nemělo nic bránit v jeho rozdělání. Informujte se v obci, jak je rozdělávání otevřených ohňů upravené...

zákon o požární ochraně, Zákon č. 133/1985 Sb.

§ 17 Základní povinnosti fyzických osob
(1) Fyzická osoba je povinna
a) počínat si tak, aby nedocházelo ke vzniku požáru, zejména při používání tepelných, elektrických, plynových a jiných spotřebičů a komínů, při skladování a používání hořlavých nebo požárně nebezpečných látek, manipulaci s nimi nebo s otevřeným ohněm či jiným zdrojem zapálení,

 
Od: kadel1
Datum: 11.06.12 15:17
 

1,5m je moc blízko, rozumné je minimálně 5 (radši ještě víc). Pokud s ní není domluva, tak jí upozorněte že až bude dělat vatru tak zavoláte hasiče. Pokud vatru udělá tak je zavolejte - jde o vᚠmajetek.

Nebo jí to bez diskuze uhaste a když bude protestovat tak zavolejte policii.

Pozor na zateplení, pokud bude zasahovat do pozemku sousedky tak může být problém a lepší je sousedku nedráždit, to bych pak hasiče volal jen když bude hořet garហ;)

 
Datum: 11.06.12 16:59
 

Jo, a až hasiči přijedou (např.3 cisterny na hlášený požár), tak jí dají pokutu a řeknou jí, a souseda neprovokuje, že se mu to nelíbí...*bzum*

 
Od: kadel1
Datum: 11.06.12 21:34
 

Tak nesmí je volat stylem "Pomoooc je tu požár honem přijeďte!", ale "Sousedka mi metr od garáže pálí klestí bojim se že mi chytne garហco mám dělat, můžete přijet uhasit jí to?"

Pokud to jsou malý ohníčky na opečení buřta tak bych to moc neřešil, ale halda klestí umí pěkně sálat žárem a klidně může brzo opadat omítka, o izolaci nemluvě (polystyren). - 1,5m od garáže už na hasiče jednoznačně je.

 
Datum: 11.06.12 21:57
 

No kdybych zrovna nepracoval jako hasič, tak bych se nad tím ani nepozastavil. Ale řešit občanské spory zrovna přes hasiče...Na to máte volat Policii, že Vás něco nebo spíš někdo ohrožuje. Moc lidí sleduje americké filmy, chtělo by to občas rozumně popřemýšlet

 
Datum: 11.06.12 17:24
 
avatar

není ohýnek jako ohýnek, jde o velikost hořeniště a intenzitu hoření. Pokud jsou to malé ohýnky na grilovačku párkousků masa je to OK.ale pokud jde o pálení větví a všeho ze zahrady při velkýchplamenech je to nebezpečné. Řestě to s místně příslušnou obcí. a zeptejte se na místní vyhlášky jak uvedli kolegové výše.M.

 
Datum: 11.06.12 17:56
 

Pokud to bude normální oheň, že nebude pálit hromadu klestí, případně jiného bordelu, tak jí nikdo pokutu nedá, grilování na vlastní zahradě nikomu hlásit nemusíte. Jak bylo řečeno výše. A pokud je sousedka k****, tak na to pamatuje občanský zákoník, takže podat žalobu na místním okresním soudě. Bohužel.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.