Nářadí Parkside

Od: Datum: 11.06.12 08:45 odpovědí: 14 změna: 19.01.16 19:04

Dobrý den, nevíte kdo je výrobcem nářadí zn. Parkside?

Můj dotaz je spíše o tom, že nářadí zn. Parkside je nabízeno v LIDLu a nikde jinde není na trhu. Tento obchod nemá ve svých "akcích" mnohdy více kusů než 1-2 a dosti často nabízené zboží prakticky do skladu ani nedostanou :(

Sháním pásovou brusku a el.hoblík této značky. Jediný kde jsem toto zboží našel je náš německý soused, kde v tomto řetězci zboží mají, jen to je dosti z ruky ( přez 1/2 republiky).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 11.06.12 09:25

Výrobce je Čína, kde si to nechává Lidl přes německý Kompernass dělat. Nicméně, kvalita je vzhledem k ceně velmi dobrá, měl jsem možnost s několika kousky dělat a až na jednu vyjímku žádný problém. Kvalita zpracování (lícování) i funkčnost výrazně převyšuje hobbymarketové značky, subjektivně se mi toto nářadí zdá lepší než B&D, srovnatelné je třeba se zeleným Boschem.

Zboží není k dispozici stále, ale cca jednou ročně, rozhodně mám ale takovou zkušenost, že pondělí a čtvrtky ráno jsou regály plné a nikdy se mi nestalo, že by zboží ani nedostali na sklad. A ten hobík jsem minulý týden zrovna viděl

V německém LIDLu bývá toto zboží dokonce o cca 10% levnější (zkušenosti z Zittau), ale z důvodu reklamace bych stejně raději nakupoval v tuzemsku. Výhodou je i 3-letá záruka.

Ohodnoceno: 2x

Od: ar*
Datum: 11.06.12 09:28

Parkside je pouze značka pro Lidl a není to jen jeden výrobce. Je to stejné jako se značkou Crivit, několik výrobců a vždy si to nechá Lidl vyrobit pod "svojí" značkou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.12 09:33
Většinu elektrického nářadí pro Lidl vyrábí firma Einhell.

Datum: 11.06.12 10:05

Zajímavá dedukce. Já si vždycky myslel, že Einhell je pouze německý dovozce stejně jako ten Kompernass pro Lidl. A že tyto výrobky vyrábějí v P.R.C. na základě jejich objednávek, pak se to přiveze loďmo do Hamburku, kontejnery se vyloží a zboží putuje dále do Evropy. Ale že by Einhell něco sám vyráběl a dokonce i pro někoho jiného...

Datum: 11.06.12 23:50
Parkside - Einhell Germany AG Wiesenweg 22 94405 Landau/Isar. Samozřejmě, že vyrábí v Číně stejně jako spousta jiných značek.

Datum: 12.06.12 06:52

Já furt nechápu to spojení Eihnell - Parkside. Dle mého názoru to jsou firmy, tedy spíše značky, vyráběné v P.R.C. a jsou na stejném "levelu", ale že by existovala společnost Parkside - Einhell, z čeho tak soudíš?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.12 08:24
Nepíšu, že existuje nějaká společnost Parkside-Einhell. Lidl prostě zadal poptávku na X kusů zeleného elektrického nářadí určitého standardu za určitou cenu a nabídka Einhellu byla asi nejlepší.

Datum: 12.06.12 08:43

Nechápu to furt, nevím proč by Einhell (německý dovozce a německá obchodní značka zboží vyraběného v Číně) měl vyrábět cokoliv pro Lidl. Ten Lidl si to v Číně prostě poptá sám, stejně jak to dělají všechny ostatní řetězce. V P.R.C. existují továrny na cokoliv, Lidl si objedná sto tisíc kusů, Eihhell milion, Globus a jeho Trendline půl milionu, Tesco a PowerForce sto tisíc atd atd... kriteriem je samozřejmě cena, takže tam vzniká ta rozdílná kvalita. Kdysi jsem dělal semestrální práci na toto téma a žádnou spojitost mezi Parkside a Einhellem jsem nezpozoroval.

Datum: 12.06.12 09:50
Tak zkuste trochu zapátrat, určitě spojitost najdete.

Datum: 11.06.12 12:13

http://aukro.cz/listing.php/search?sg=0&string=parkside občas skoukněte, dá se tam lecos sehnat. Sám tam často nakupuju.

Od: jataky
Datum: 11.10.14 13:42

Toto nářadí vyrábi firma Bosch a prodává jej výhradně ve firme Lidl jde o marketingovy tah kde náředí f. Bosch je velmi drahé a ne moc prodejné, a aby f. Bosch neztratila tvář a zákazníci po ni nepožadovali snížení cen vyrábi nářadí Parkside "což není Bosch " ale může ho prodávat za nižší cenu. Jde o doplnkovou vyrobu.Proto nema žádnou prodejnu ani e-shop. Nakupovaní je tudíž omezeno na Lidl kde se výrobky po nějakem čase zase vraceji zpšt na prodejnu.

Datum: 11.10.14 14:24

Nemáš pravdu. Třeba můj vysavač na sobě má označení Grizzly Gastengeräte, akušroubovák je Einhell a více věcí se mi momentálně kvůli tomu nechce vytahovat.

A jsou tam i jiné rozdíly, než jen značka: Jestli sis všiml, tak třeba ten akušroubovák je ve verzi Pardside vybaven odnímatelným sklíčidlem a verze Einhell není.

Ohodnoceno: 2x

Od: martin134
Datum: 18.01.16 20:59
Mám kompresor Parkside a návod je Einhell a rozdíl jen v barvě.Porovnaval jsem ten samý kompresor u kamaráda má Einhell.Jinak šlape bez problému.

Od: jester
Datum: 19.01.16 19:04

Mám pokosovou pilu Parkside je perfektni řekl bych že je úplně na chlup stejná jak německý Scheppach jen barva je zelená.Jinak někde na netu jsem se dočetl že je na úrovni zelené Bosch.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.