Samonivelačka - DIY

Od: Datum: 09.06.12 22:51 odpovědí: 3 změna: 11.06.12 10:52

Dobrý den,

mám dotaz ohledně samonivelační stěrky. Nelze ji vyrobit po domácku? A jak? Prosím o odpovědi jen od lidí, kteří to zkusili. O teoretické kecy rozumbradů nestojím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 23:05
avatar

Určitě ne.Směs je pečlivě sladěna,obsah jednotlivých komponent a jejich vlastností je vymyšlen a odzkoušen dlouhodobými zkouškami.I kdyby člověk věděl,jaké složky má smíchat,riskuje nezdar,nestojí to za to.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miras83*
Datum: 10.06.12 23:20

Taktéž se přidávám. Určitě ne. Ale musím tedy říct, že i kupovaná může někdy pěkně zapeklit.. Má zkušenost je, že se mi pěkně drolí. I po pečlivém zaschnutí, takže přebroušení doporučuji opravdu minimální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: n
Datum: 11.06.12 10:52

Ano dá se to udělat, sám jsem to dělal, i když jen na malou plochu. Rozmíchal jsem pytel sádry ve vodě a velmi řídkou kaši nalil napodlahu. Ničím jsem to nečeřil ani nehladil, nechal jsem to jen ztvrdnout. Podlahu jsem předtím napenetroval a poté projistotu ještě navlhčil. Nalíval jsem to na hrubý mokrý beton. Je potřeba dělat rychle. Od rozmíchání do nalití má člověk pár minut. Známý mi radil, že jsem do toho měl nalít pár litrů mlíka, že to pak pomaleji tuhne a je tvrdší...

Výsledek - krásný rovný povrch, ne moc tvrdý, občas s dírkama jako od bublinek. Na to jsem pak dal igelit aby to neprášilo, na to miralon a na to lamino podlahu.

Dej vědět, jak jsi pochodil Ty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.