Ubytovna a byt v osobním vlastnictví

Od: Datum: 09.06.12 19:43 odpovědí: 2 změna: 09.06.12 23:10

Dobrý den,

prosím o radu. Je možný skloubit dohromady byt v osobním vlastnictví s ubytovnou. Jelikož jsme odkoupili byt s tím, že se ubytovna bude rozprodávat na byty, ale majitel ubytovny to opět zastavil a provozuje ubytovnu dál, jenom s tím, že nepřizpůsobivým občanům tam dává trvalé bydliště na smlouvu na dobu určitou na jeden rok a inkasuje korunky od sociálky každý měsíc a zčásti to provozuje jako ubytovnu slovákům na práci. S nepřizpůsobivými občany se nedá bydlet. Je možné se zákoně bránit, majitelé ubytovny nám tvrdí,že se tam nic neděje ,že podle zákona je vše vpořádku. Takže máme byt,ale nedá se v něm bydlet v poklidu a pořádku.Majitel tohoto objektu nás obelhal neoť nám to prodal s tím,že všechny byty se rozprodají na byty,nevíme co máme dělat ,jak se v tomto případě bránit.

Děkuji za rady a s pozdravem Roman.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.06.12 20:55

Byt určitě není v osobním vlastnicrtví, náš právní řád ho nezná. Je třeba si uvědomit, v jakém je to stavu - ubytovna a v ní byt.
A to tak bylo kolaudováno? Co na to obec? Co vám řekl per huba..., vám prodal byt. Je něco na papíře? Změnil názor. Můžete na policii, na obec, prodat to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 23:10
avatar

Pokud je nemovitost vedena v KN jako bytový dům,musí být ustanoveno společenství vlastníků bytů.Pokud se ti zdá,že je v tom podvodné jednání,dej podnět k soudu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.