Dřevěné brikety do bytu?

Od: Datum: 09.06.12 19:10 odpovědí: 3 změna: 11.06.12 15:35

Dobrý den.Má někdo zkušenost s krbovým vytápěním bytu.Zda se vyplatí topit dřevěnými briketami a zda to vůbec v krbu jde? Jak je to ekonomické?Zatím vytápím elektrickými přímotopy což je sice bez práce,ale dosti drahé.Plyn není zaveden takže toto se vylučuje.A kolik vůbec stojí zavést toto topení do bytu o čtyřech menších místnostech.Vím,že by bylo potřeba detailní informace,ale chci vše vědět jen přibližně. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendax
Datum: 09.06.12 20:59

Brikety stojí cca asi 5-6kč za 1kg. Z 1 kg dřeva nebo briket dostanete asi 3kw tepla.

1m3 dřeva seženete od 600 (měkké) do 1200(tvrdé) kč. Dřevo je místní zdroj a záleží jestli ho pořídíte jako nezpracované kmeny(levně) nebo už polínka na míru(drahé) .Suché měkké je asi 300kg za 1m3 a tvrdé až 600kg.

Doporučuji kamna s pomalým cb spalováním. Ty hoří pomalu a čistě .Jde tam minimum vzduchu , málo tepla do komína a žhavé vydrží hodně dlouho ( dlouhá doba přikládky) http://forum.tzb-info.cz/1172…-krbova-kamna-od-fa-dragon-jh

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.12 21:02

To je spíš otázka zda chcete krb (např. do obýváku) a nebo kotel. Topit potom poleny, briketami či peletami, záleží na co je ten krb či kotel stavěný. Samozřejmě také jeho tepelný výkon v kW, je zbytečné dávat např. silný krb, když budete vytápět dvě místnosti a budete tam mít jako v sauně, naopak slabý krb na pět místností, kde i přes to ,že budete topit naplno, budete mít zimu. Takže kolik místností vytápěných, kolik m3, na jakou teplotu, jaký dům, jaké zdivo, jaké zateplení. Chcete navíc vytápět teplým vzduchem, nebo ohřívat vodu a hnát to přes radiátory? To znamená buď rozvody topení (event. do toho ohřívat i vodu na koupání) a nebo naopak flexi trubky s izolaci protažené stropem (sádrokartonové podhledy). Jde všechno, ale je to jen otázka peněz, známých, zkušeností a šikovnosti. když budu hodně levný 25-80.000,-kč bungalov, větší domek by mohl být dražší. To jen tak střílím od boku, co tak vidím ceny co se pohybuji na internetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.12 15:35

Pro vytápění pouze krbem musí být byt extra uzpůsoben. Pokud bydlíte ve městě, tak vytápění dřevem je obtížné ( velké skladovací prostory). Vytápět celoročně byt krbem s teplovodní vložkou je také problematické ( malý tepelný výkon vložky).

Takže pokud mohu radit, tak si zřiďte etážové teplovodní vytápění (kotel na dřevo nebo na uhlí).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.