Sádrokarton cena m2

Od: Datum: 09.06.12 07:11 odpovědí: 11 změna: 13.06.12 07:51

Prosím poradte, kolik by mohl stát 1m2 sádrokartonu?

Vím, že cena se pohybuje podle toho, o jaký jde druh SDK a zda jde o stěnu či strop. V mém případě jde o jednoduchý stropní podhled na profilu v rozměru 7 m2 z bílého SDK ,

o příčku o rozměru 2,80 m x výška 2,60 m oboustranně opláštěnou s izolací - z jedné strany zelený SDK, z druhé bílý

a předstěnu jednoduchou 2,70 m2 ze zeleného SDK proti vlhkosti

celkem tedy všeho 17,5 m2 všeho dohromady celkem

Řemeslník řekl, že POUZE ZA MATERIÁL na výše uvedené , tedy desky sádroše, bandáže, profily, vruty atd. vydal částku 8.600,- Kč . Ať počítám jak počítám, (po cenách jsem samozřejmě koukala) vychází mi to v průměru asi 500,-Kč za metr čtvereční, ale to mi připadá jako cena za všechno komplet , tedy materiál včetně práce a ne pouze za materiál, jak on tvrdí.

Prosím o Váš názor. Díky za odpovědi *sok*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 08:04

internetové ceny CD profil 3m 54,-Kč, zelená deska 12mm 198,-Kč, bílá 12,5mm 99-139,-Kč/ks. Nejdražší je většinou ta sádra na tmelení spár, které se spotřebuje hodně, to vychází kolem 200-500,-Kč. Dále šrouby 1000ks/100-200,-Kč, samozřejmě internetové ceny jsou nejlevnější, takže počítejte s nějakým rozdílem, podívejte se, kolik má deska m2, příčku nezapomeňte počítat 2x protože stěnu máte z obou stran a myslím, že se na tu částku za materiál dostanete s přehledem. Ušetří se jedině tím, že budete nakupovat z velkoskladů a ne z OBI apod. protože tam to mají dražší (pokud tedy není akce).

doplněno 09.06.12 08:05:

Ještě doplním role izolace Rootaflex 5m, kolem 350-500,-Kč dle tloušťky

Od: jendax
Datum: 09.06.12 08:16

Já jsem kupoval tmel na spáry Rigips cca 600 kč za 25kg v Baumaxu.Vyšlo to na celou místnost 4X5m (strop a stěny) a ještě zbylo

Ale já to dával na latě 5x5cm. Ale v tom množství dřeva co jsem použil nevím kolik to stálo.

Datum: 09.06.12 09:15

Tři takovéto zkosení střechy v místnostech se zateplením + jedno zarovnání stěny SDK do výšky 150cm, délka 180cm, dohromady cca 15.000,- (přesně si to už nepamatuju)

doplněno 09.06.12 09:17:

1x obývák viz foto, 1x 1/2 kuchyň 2/2 WC s vykýřem 1x 1/2koupelna se střešním oknem 2/2 komora

Od: tonda27*
Datum: 09.06.12 17:48

Já jsem aktuálně dělal sádrokartonový podhled (dvojitý rastr z CD profilů systém Knauf číslo 112 + červený SDK - v kupelně červenozelený SDK) v bungalovu o ploše cca 98m2 - celková cena za materiál s DPH byla kolem 17500 Kč - obsahuje, SDK, šrouby, vruty, přímé závěsy, křížové spojky, spojky CD profilů, CD profily a UD profily na zeď. Cena neobsahuje tmel a pásky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.06.12 08:05

Za 500,- M2 to musí být i s materiálem, prací a solidním ziskem. Já jsem si materiál kupoval sám a řemesníci jen za práci mi účtovali za podobnou příčku i s izolací - 250,- Kč jen za práci. Za strop chtěli 180,- Kč vč izolace i folie. A musím říct že práce odvedena velice odborně. S materiálem z bílého SDK se musíte vlézt do 180,- kč a se zeleného do 230,- Kč, pokud Vás obchodník nenatáhne.

Od: roca
Datum: 11.06.12 09:52

dalle díky, vychází mi právě tak nějak to samé, co píšeš, tedy v průměru za 1m2 vč. práce a všeho materiálu. V tuhle chvíli už jsem prolezla snad nabídky asi dvaceti různých firem na netu a tak nějak se nabízené ceny komplet opravdu pohybují. Už jsem řemeslníkovi částku, (kterou uvedl, že vydal POUZE za materiál jako celkovou) rozporovala a chci po něm rozpis množství s uvedením cen, ale od té doby mlčí, tak uvidím, s čím přijde nyní *bum*

Datum: 11.06.12 11:30

Cena za strop Vás vyjde na 150-180Kč za metr komplet matroš. I s tmelem a šrouby..

U příčky podle šířky a vaty (pokud tam je) mezi profily...

Nic jednoduššího, jak dojí s výpisem do třech stavebnin, aby udělali konkurenční nabídku. Každý chce vydělat...

Přeji jen kvalitní dílo...

Datum: 11.06.12 15:35

Pane Milane dík. Příčka je 10cm silná s vatou ISOVER, z jedné strany zelený SDK (strana koupelny), z druhé bílý do chodby. Jinak dílo je v podstatě již na místě a před koncem. Pouze řemeslník žádá platbu pouze za materiál tak vysokou, že to vychází podle něj za 1m2 jen materiálu 490,- Kč. Za práci bude účtovat následně dle smlouvy o dílo, kde cena za práci již uvedena je. Proto jsem se zděsila, neboť nehodlám platit materiál násobně dráž, než jej lze běžně koupit. Vaše rady mne o tom též přesvědčily *jasne*

Datum: 11.06.12 19:30

také je otázka, jestli budeš mít ve příčce dveře, pak se tam dávají 2ks UA profily, které jsou dražší (do 500,- kč/ks), jinak můj cca rozpočet příčky bez dveří je: SDK zelený - 600,- Kč, SDK bílý 330,- Kč, Sádra - 200,- Kč, Finální tmel - 200,- Kč, pásky - 100,- Kč, šroubky 100,- Kč, profily - do 600,- Kč tj 2130 Kč a to je na 1 M2 asi 280 Kč

Datum: 12.06.12 08:04

dalle - v příčce dveře jsou, byly použity původní s dřevěným obložkovým futrem. Na plochu oné stěny jsem počítala s množstvím materiálu, jako by byla příčka celá. Tedy jsem nepočítala méně m2 materiálu. Na druhou stranu, zase jsem nepočítala s těmi UA profily, jak píšeš. Pořád mi stejně ale vychází, že chce jen za materiál moc - 495,- za m2... Díky za dobrou odpověď. Hodnotila bych ráda více dobrých odpovědí, ale přes 3x mne to nepustí, takže alespoň takhle*palec*

Datum: 13.06.12 07:51

uzavřel bych tuto diskuzi tak jak tu píše Milan, max. bych mu dal 500,- kč/m2 i s kvalitně odvedenou prací. Jinak ať ti vrátí peníze a těch co to udělají za takovou cenu je na trhu dostatek.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.