Jak používat solární plachtu na bazen?

Od: Datum: 09.06.12 07:06 odpovědí: 5 změna: 08.01.15 13:32

Máme nadzemní bazen a solární ohřev, používáme klasickou černou plachtu na přikryti proti znečištění vody od hmyzu a jiných nečistot.Ještě jsme zvažovali nákup plachty solární ale nevíme jak se používa...to se dávaji ty dvě plachty na sebe nebo jak to vlastně je.Díky za každou radu*slunce*.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gita65
Datum: 09.06.12 09:20

Solární plachta - bublinková slouží k udržování a ohřívání vody. Položí se na bazén. Druhá plachta slouží jak jste psala proti nečistotám. My máme ještě takový nafukovací polštář 50x50cm který se dá na tu bublinkovou plachtu a pak teprve plachtu vrchní proti nečistotám. Polštář dáváme proto aby horní plachta byla výš a pěkně voda při dešti stékala a plachta nepropadala a nedržela se uprostřed voda. Ale když není polštář tak nevadí. Dávají se obě plachty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 09.06.12 14:25

Díky moc za radu...tak si tu solární plachtu dokoupime, polštař používáme taky.Hezky den přeji.

Od: polinek*
Datum: 09.06.12 11:36

bublinkama dolůůů

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marc1
Datum: 09.06.12 18:27

Bez solární plachty,, která udržuje v noci, kdy se výrazně ochlazuje, teplotu vody to nejde. Dává se bublinkama dolů a nejlépe. když je velká akorát tak, že sahá vevnitř bazénu těsně k jeho stěnám, tzn. že v něm plave, to je naše zkušenost. Dávat na ni ještě další plachtu proti znečistění je zbytečné a zbytečně pracné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcpoopik
Datum: 08.01.15 13:32

Taky máme solární plachtu doma. Je to dobrá věcička. Chrání vodu před znečištěním. Když je bazén celý den na sluníčku, máš teplou vodu, jakmile se však ochladí, dáváme plachtu... Pak máme ráno příjemnou vodu :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.