Oprava omítek ve stoletém domě bez lepidla

Od: Datum: 08.06.12 08:32 odpovědí: 5 změna: 08.06.12 10:39

Právě dokončuju poslední fázi rekosntrukce 100 let starého domu a potřebuju poradit. Hrubé omítky jsem ponechal původní - 6 cm písku a vápna. Ale vzhledem k tomu, že jsou všude šlici od elektriky, menší i větší praskliny vzniklé stářím i stavebními úpravami, musím je trošku popravit. Čím zaházet staré praskliny, čím vyplnit menší "prasklinky" a jakou zvolit finální úpravu. Jediné, co vím, že nechci lepidlo-perlinka-lepidlo vzhledem k neprospustnosti. Jaký je možný postup?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: standam*
Datum: 08.06.12 09:35

sadrova omitka a sterka + perlina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.12 09:36

Lepší je vždy vidět púřed tím, než člověk začne radit...Ale podle toho, co píšete bych osobně šlice zaházel normální jádrovou omítkou a stáhnul zároveň s tou původní. Menší praskliny většinou řeší akrylátoivý tmel (úplně nenápadné praskliny bych vůbec neřešil, schová je finální omítka), větší praskliny bych proškrábnul, pořádně zvlhčil a zaházel to tou jádrovou omítkou taky.

Já Vám řeknu jak to je - toto jsem před lety přesně dělal a bez újmy to funguje až do dnes. Ale na slepo se opravdu těžce radí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kolonial*
Datum: 08.06.12 10:06

Díky, tak nějak jsem to měl vymyšleno - jen ještě upřesnění. Po zapravení jádrovou omítkou (případně akryl tmelem) mám vše napenetrovat a následně nahodit fajnovou? A ještě jedna otázka - můžu místo jádrové omítky použít maltu na omítání? Už ji mám nakoupenu...

Datum: 08.06.12 10:28

napenetrovat určitě, pokud máte s koupenou omítkou dobré zkušenosti, nevidím v tom asi problém. Dodržujte technologické postupy výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.12 10:39
avatar

Penetruj jen staré omítky.Ale mám zkušenost,že akrylové penetrace nesnášejí alkálie.Použít lze spíše penetrační roztok

na bázi vinylacetátů,třeba slovilax.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.