Propadlá podlaha - rychletvrdnoucí pryskyřice

Od: Datum: 12.12.12 13:06 odpovědí: 7 změna: 13.12.12 14:07

Zdravím širší veřejnost,

před časem jsem tu žádal o rado ohledně propadlé podlahy viz. https://www.poradte.cz/domacn…ni/5545-propadla-podlaha.html a dostal nějaké odpovědi.

Poradil mi teď někdo vyrovnat "propadlou" podlahu rychletvrdnoucí pryskyřicí, a mělo by to být i dlouhodobé řešení.

Má na to někdo nějaký názor nebo zkušenost?

Za reakce děkuji, s pozdravem Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.12.12 13:26

Pořád si myslím to, co jsem psal v minulé diskusi - nehledě na to, že ´rovnat´ 5 cm uprostřed se při použití epoxidu (apod.) dost prodraží...

:-D

doplněno 12.12.12 15:01:

Jo jo - dej vědět... ;) Jen - cca si dopředu spočítej objem oné ´prolákliny´ - hustota epoxidu je okolo 1,2 - takže třeba 1 metr čtverečný při 5 cm hloubce je cca 60 kg - a teď nemyslím, že by šlo o přehnanou hmotnost, ale tu cenu ´nechci´ vidět... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luigiman
Datum: 12.12.12 14:13

Zdravím, je pravda že jsem měl doma podlaháře a taky radil podlahu rozebrat, srovnat nosníky a udělat odlahu znova. Jenže toho bordela a té práce k tomu, podotýkám že v bytě se již bydlí, no uvidíme jaká bude nabídka na pryskyřici, určitě se to dá pak cenově porovnat. Klidně budu informovat v případě zájmu.

Datum: 12.12.12 20:28
avatar

Žádná pryskyřice,rozebrat a zjistit proč je stará podlahy propadlá a dle toho postupovat!co když je tak shnilý trám a hrozí to zřícením celého stropu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.12 16:51
avatar
No jo, ale víš co je pod tou podlahou? Aby, až to pracně a hlavně draze vyleješ se to po chvíli opět o kousek nepropadlo.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.12 09:09
avatar

Proč si zvete podlaháře (předpokládám zkušeného odborníka), když jste rozhodnutý si to udělat po svém? Jestliže jde o klasickou starou pdlahu v bytě, prohnula se pravděpodobně sesednutím škvárového zásypu a možná ztrouchnivěním "polštářů". Tím, že podlahu pouze srovnáte, odstraňujete následek, nikoliv příčinu problému. Proces propadání bude i nadále pokračovat (zvlášť, když podlahu nepřiměřeně zatížíte pryskyřicí). Takže za pár let se problém objeví znova a jeho náprava bude výrazně dražší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.12.12 09:32

Taky nějak nechápu. Že nebereš rady odsud bych bral, člověk ví prdlajs, kdo mu to tu radí. Může do toho kecat zubař, který ví o podlaze leda, že se po ní dá chodit, ale když si pozveš podlaháře, tak bys měl dát na něj. A ne na "nějakého známého, co povídal". To většinou bývají rady na draka. On ti to bude za pár let celý překopávat, když ti tak blbě poradil?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luigiman
Datum: 13.12.12 14:07

Zdravím a děkuji za reakce a rady,

Ale předně, nikde jsem tu nenapsal, že jsem se rozhodl udělat si práci ať už tu pryskyřici či cokoliv jiného sám, pouze tu hledám rady a poznatky a čerpám zkušenosti ostatních.

Jak jsem tu taky psal, v bytě se již bydlí, tudíž hledáme řešení které udělá co nejmíň bordela.

Podlaháře jsem doma měl a několika volal a konzultoval problém. Někteří by se do práce pustili některým se do toho nechce a někteří mě odkázali na tesaře, že srovnat ty trámy jim půjde lépe. Bohužel nikdo nebyl schopný vyčíslit přibližnou cenu práce.

Prohlubeň v podlaze se zatím nezvětšuje, ovšem co to udělá z dlouhodobého hlediska po případném vylití pryskyřice.

Osobně si myslím že podlaha je prohlá, protože původní stávající podlaha je prošroubována několika (dosti) vruty před položením durelisových desek a zřejmě jsem někde přitlačil více někde méně.

No uvidíme, můžu informovat,

Ještě jednou všem díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.