Kotel BAXI - porucha E 25

Od: Datum: 12.12.12 12:45 odpovědí: 3 změna: 14.12.12 09:55

Dobrý den, asi pět roků mám v provozu kotel BAXI Eco 3 Compakt - typ 1.140F a asi dva roky se mi pravidelně začíná projevovat (jak v létě, tak i v zimě)zastavení kotle s tím, že kotel signalizuje poruchu E 25.

Dle návodu k obsluze se jedná o "bezpečnostní zásah z důvodu pravděpodobného zablokování čerpadla" a majitel má kontaktovat autorizovaný servis.

Servis jsem vždy zavolal, ačkoliv dle zvuku čerpadlo stále běželo - servisní technik vždy vyčistí sítko v kohoutu před čerpadlem (vracečka)a zkusíl vypláchnout i nečistoty z kotle. Po jeho zásahu kotel bezchybně funguje cca 2-3 měsíce a najednou se opět projeví poruch E 25.

Po resetování poruchy je slyšet, že se rozběhne čerpadlo, kotel dokonce zapálí hořák, ale v kotli je slyšet jakoby nějaké "škroutání", jako by v kotli plavaly nějaké ocelové špony.

Máte prosím někdo zkušenosti s obdobnou závadou nebo případně i radu, jak trvale uvedenou poruchu odstranit? Děkuji za každý rozumný podnět.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: znakar
Datum: 13.12.12 20:38

Mám obdobný problém a zatím se k tomu nikdo nevyjádřil. Jaké je stanovisko topenářů a plynařů? Odpoví někdo?

Od: hop®
Datum: 13.12.12 20:52

Zkušenost s podobnou závadou nemám, mám jiné víceméně nedobré zkušenosti s touto značkou...

Nepíšete, jakým materiálem máte udělané topné rovody ani typ radiátorů. Pokud by se jednalo o ocelové rozvody, je možné že se z trubek občas uvolní nějaká nečistota, která ucpe sítko a kotel to vyhodnotí jako chybu. Nevím přesně, z čeho vyhodnotí kotel tuto chybu, možná ze zvýšeného rozdílu tlaků před čerpadle a za ním.

Asi bych zkusil topnou soustavu kompletně vypláchnout, postupně mít otevřený vždy jen jeden radiátor, aby se nečistoty zpátečkou vyplavily ven.

Ale jak jsem napsal na začátku, nemám s tímto problémem zkušenost, vše je jen teorie...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.12.12 09:55

Rozvody jsou kompletně z plastu a jsou staré pět roků.Před zapojením kotle byl celý systém dokonale propláchnutý za použití předepsaných chemických přípravků. Servisním technikem navíc při poslední poruše E 025 bylo provedeno rozebrání a vyčistění čerpadla,sítka ventilu a byl vyčistěn i výměník. Porucha se však opětovně opakuje.Na dnešní den je opět přivolán servisní technik a nepodaří-li se závadu odstranit, obrátím se s uvedeným problémem přímo na šéftechnika fyrmy BAXI pro ČR.

doplněno 14.12.12 09:57:

Ještě doplňuji, že radiátory jsou od fa.KORADO a mimo místnost kde je prostorový termostat jsou kohouty radiátorů vybaveny termohlavicemi.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.