Jak opravit rozškrábané dveře?

Od: Datum: 01.02.15 18:28 odpovědí: 12 změna: 09.02.15 16:09

Dobrý den, prosím o radu, jak vyspravit "panelákové" dveře + dveře do pokoje (prosklené), které mi můj pes rozškrábal. Předpokládám, že bude nejdříve potřeba je sešmirglovat, pak použít tmel na dřevo...? Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 18:40

Zdravím, já bych to sbrousila, vykytovala, přebrousila a pak bych poprosila svoji sestřičku, aby mi to nafládrovala, páč ona je na to děsně šikovná.

Ale na pejska bych se nezlobila, kdyby v konání pokračoval i poté.

doplněno 01.02.15 18:42:

Ohodnoceno: 2x

Od: astik
Datum: 01.02.15 19:10

Díky ;) a ne, nebojte, na pejska se nezlobím, je to můj 14letý andílek. Za jeho chyby můžu jen já sama :) Dveře vzal čert, hl. že můj pejsek je ok, ale přesto je chci opravit. :)

Datum: 01.02.15 19:26

Zdravím,
přebrousit, vytmelit, přebrousit, natřít.
Pokud koupíte nějaký rychleschnoucí - rychletvrdnoucí tmel (třeba polyesterový), tak to celé je práce na 1 den i s nátěrem.

Datum: 01.02.15 20:16

Ronyx má pravdu, ty panelákové mezipokojové dveře jsou prachsprostý papundekl (sololit), takže přebrousit, zatmelit dvousložkovým tmelem a natřít, nebo ideálně stříknout abrasivně odolnějším nátěrem. Lepení tapety mě přijde za situace, že čokl setrvává na místě jako nevhodné řešení, protože to za dvákrát rozdrbe na hnusné cancoury.

Ohodnoceno: 0x

Od: jenda46
Datum: 01.02.15 19:49

Nebo zvolit cenově srovnatelnou a podstatně hezčí variantu.. také o dost rychlejší. Zatáhnout tmelem díry, nepřetahovat, pouze zatáhnout do roviny, nebrousit. Koupit v nějakém kutilském hypermarketu folii na dřevo 4bm. Design si můžeš vybrat, nalepit na dveře, na koncích zahnout pomocí horkovszduchu nebo i fénu, zaříznout. Máš nové dveře, ne staré hnusné panelákové. Cena do 400 za kus. Hodina práce.

http://www.folie-tapety.cz/renovace-dveri/c-1089-p-3/

Datum: 02.02.15 13:05

Opravil jsem v minulosti řadu interierových dveří pomocí DC-FIX tapety.Na trhu je dveřní tapeta s označením DOOR,je to tapeta se zvýšenou tloušťkou a pevností.Je prodávána ve formátu 900 x 2100 mm.

Povrch dveří je potřeba obrousit a pokud jsou tu nějaké prohlubně,tak vytmelit.

JABRAKA

Datum: 02.02.15 18:56

Díky všem za rady :) Asi vyzkouším to tmelení a natírání ;)

Datum: 02.02.15 23:03

Pro případ, že jste ochotna místo práce obětovat 1500 korun - http://www.dvere.cz/dvere-zar…e-masonite-2-3-prosklene-bile

Datum: 03.02.15 13:10

Na pejska se nezlobte, též jsem řešil tento problém a vyřešil jsem to podle obrázku nalepením lina na dveře

Datum: 03.02.15 15:28

Jak už jsem řekla, na pejska se nezlobím, mám ho o moc radši než ty dveře :))

Datum: 03.02.15 19:27

faithon - pejska máte ráda, je mu 14 let, to je dost..., ale v každém případě lze předpokládat, že vám to udělá při nějaké příležitosti plánované či neplánované - znovu ! Já bych teď nic nebrousil, nekytoval a nic podobného, škoda práce.. koupil bych si plech asi hlíkový , pozinkovaný a pod, třeba i lakovaný, nebo kdosi ukazoval kousek podlahového parketového lina, kterých je přehršle vzorů..., zakryl bych to ( lino je však choulostivé) a opravu bych řešil až ...až, víte asi kdy, že ano? Pokud máte v plánu někdy si pořídit dalšího pejska, asi bych to oplechoval odolným pozinkem, každý včetně návštěv bude vědět, že to děláte stejně jen kvůli psovi... a pochopí to. Je to vždy lepší mít takto preventivně zakryté, než i třeba jen trošku poškrábané...

Datum: 09.02.15 16:09

Díky, sice praktické, ale nevyhovující. Navíc ty dveře přestal škrábat, zatím... :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.