Jak zabránit zatékaní pod střešní tašky?

Od: Datum: 06.06.12 10:29 odpovědí: 2 změna: 06.06.12 18:31

Dobrý den, mám postavenu garáž u které došlo k výměně střešní krytiny. Nová krytina je z tašek Bramac. Bohužel střecha má malý sklon, takže pod tašky při větru zatéká. Vodu odvádí, zatím, fólie. Už jsem použil k utěsnění podmazíní tašek univerálním bezbarvým silikonem. Zatékání se zmenšilo, ale pořád to není ono. Můžete mi prosím poradit, jakou izolační hmotou by se daly ještě spáry mezi taškami utěsnit? Myslel jsem, že bych mohl použít gumoasfalt, ale nejsem si jistý o jeho vhodnosti.

Děkuji za odpověď. Ivo

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.12 12:21

každá kritina má svuj předepsaný sklon,mam u tašek také malý spád ale řešil jsem to kvalitní podstřešní folii a věgším přeložením tašky,jinak dneska bych tam už dal plech na míru,zkuste to podlepit třeba makroflexem ,nebo se dělají molittanové těsnící pásy ale myslím si že to moc nevyřešíte

Od: jklk
Datum: 06.06.12 18:31

Tmelit to nemá smysl, může pomoct přeložit a dát větší přesah tašek (= přelaťovat a přidat tašky), podle sklonu to pomoct může nebo nemusí. Nebo zvětšit sklon střechy, ale to už je včetně hýbání s krovem ;) Osobně bych volil tašky prodat a dát místo nich plech (taškový - Lindab, Rukki atd.)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.