Odpad vany vs spád

Od: Datum: 06.06.12 10:17 odpovědí: 10 změna: 06.06.12 14:03

Chlapy zkušení,sehnal jsem vanu s odtokem dle obrázku a přemýšlím jestli pujde odpad řešit tak jako na obrázku. Mám obavu z toho že budu muset vanu posadit vysoko ať je dobrý spád..poradí někdo zkušený? (Nebo je to uplně normální a zbytečně se stresuju?)

doplněno 06.06.12 10:20:

snad už obrázek,nebo už nevím jak ho vložit..snad jiná koncovka jeste

doplněno 06.06.12 10:26:

..

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.12 10:30

to je přepad, nebo odtok z te vany? a proc mate pod WC stupinek? nebo to nechapu *smich*

doplněno 06.06.12 10:31:

uz to chapu, to je pudorys a stoupacka, potom ale nevim, co jsou ty dva vyvody dole uprostred? samozrejme to pujde, jen tam musi byt nalezity spad

doplněno 06.06.12 10:32:

oosobně bych možná tu vanu dal do leveho spodniho rohu koupelny, záleží jak moc do toho chcete zasahovat

doplněno 06.06.12 10:33:

že by na umyvadlo a pračku?

doplněno 06.06.12 11:06:

Spád musí být v určitém poměru, přesně nevím, jestli je to 2% nebo např. 1cm na 1m délky potrubí, zkuste se zeptat zde na foru instalatera, ten Vám to řekne přesně.

doplněno 06.06.12 11:31:

Cestu si volte klasicky pod vanou, je už jedno, jestli v přední, nebo zadní části, podstatný je opravdu jen ten spád. Spíš jde u Vás o to, jestli se to zepředu kvůli zazdění vůbec vejde, případně jak je tvarovaná vana.

Hlavně nezapomeňte, že musíte mít rohy místnosti srovnané do úhlu, zdi rovné a ideálně dát pod poslední řadu dlaždic nad hranou vany lištu. Já to tak bohužel nemám.

doplněno 06.06.12 11:37:

Samozřejmě i tak by se to dalo, ale skutečně je to jedno, záleží jen na Vás, jak to uděláte, kolik tam máte místa, také mimo jiné nezapomeňte na revizní otvor u odpadu. Ideální je samozřejmě dělat odpad co nejkratší, aby nebylo moc možností, kde může povolit spoj nebo být nějaká jiná zrada.

Od: matesxss*
Datum: 06.06.12 10:32

to je myšlený odpad z vyny a STUP.-stupačky

Datum: 06.06.12 10:35

Jj ty dva vývody jsou umyvadlo a pračka..A právě že mám obavy kvůli tomu spádu vody.

doplněno 06.06.12 11:07:

Ještě někdo nějakou radu?

Datum: 06.06.12 11:21

jj na to se optám ještě..Ale spíš myslím ta cesta odpadu pred vanou,jestli se to běžně dělá,nebo za vanou :-/

doplněno 06.06.12 11:31:

řešení 2

Datum: 06.06.12 11:39

Hlavně použijte trubky s průměrem minimálně 50, lépe 75mm.

Jinak na vypuštění vany budete čekat věčnost :)

Datum: 06.06.12 11:46

Dělá se to zpravidla nejkratší možnou cestou...ve spádu min.3%...a s použitím co nejméně kolen..., pokud možno místo kolen použít oblouk..i když u vany to není tak kritické.

DN stačí 50, DN75 od vany je nesmysl..a většinou není potřeba.

Samotný odtok z vany je spíše limitován propustností vanového sifonu, než DN potrubí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.12 12:24

Navíc sifony se dělají také v DN 50, hlavní stoupačku (pouze na 2x vanu, 2x umyvadlo, 2x dřez a 1x pračku) mám DN 75 a stačí to, na WC jsem dal DN 110

Datum: 06.06.12 13:08

Takhle to mám já

Datum: 06.06.12 13:58

Díky za info,možná se ještě poohlédnu po vane s odtokem uprostřed,ale spíš to bude tak jako na obr. Odtok DN nechám na instalatérovi,hlavně že tak můžu nachystat tu vanu a ten odpad tam nebude problém zavést.-doufám.

Datum: 06.06.12 14:03

Pokud už máte vanu sehnanou, tak to tak nechce, vždyť je to jedno, spíš pro Vás je horší, že standartně nad odpad u kraje se dává i vodovodní baterie, takže bude delší potrubí s přívodem vody. Buď vanu prohoďte s umyvadly a nebo pokud jí ještě nemáte sehnanou, tak zkuste sehnat tu co je otočená na druhou stranu, budete mít odpad vpravo dole, takže nebudete mít ani tak dlouhé trubky přes další stěnu a něco (dejme tomu, že tím ušetříte 2x2m trubek)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.