Jak daleko muze soused sazet kere

Od: Datum: 05.06.12 23:53 odpovědí: 11 změna: 07.06.12 06:49

dobry vecer mam prozbu mam problem ze sousedem a dnes jsme byly u komise kuli vstahum ale proc pisu chtel bych se zeptat jak daleko od me hranice muze zasadit kere tuje stromky atd zivi plot pak jeste jak musi bejt daleko hnuj jedna se o praseci slepici a kravsky jak ma bejt hnuj dal si ho od svejch oken a dal je pred moje koukame na nej a pak posledni jestli muzu jak daleko musi bejt vcelstvo od naseho pozemku nemuzem chodit na zahradu nebot je od nas asi 3 metry od nase ho pozemku a vcelky na nas utocej dekuju za odpoved nebo radu Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.12 00:48
avatar

Nejsem si jistá, zda je v nějakém zákoně uvedená vzdálenost výsadba stromů od plotu. Pro dobré sousedské vztahy by se měly stromy vysazovat nejméně (podle druhu) 1 metr od plotu. Větve stromů by neměly přesahovat na váš pozemek, neměly by příliš stínit a kořeny prorůstat na váš pozemek. S hnojem je to samé - zápach hnoje by vás neměl obtěžovat. Toto jsou i časté spory v zahrádkářských osadách. Najdou se takoví nezodpovědní lidé, kteří to dělají naschvál. Myslím si, že pokud se mezi sebou nedohodnete po dobrém, tak toho moc nezmůžete. Toto je můj názor. S včelami by se to možná dalo řešit, pokud by někdo v rodině byl na ně alergický. Je mi vás líto a nechápu jednání vašeho souseda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 06.06.12 01:46
avatar

Dobrý den. Když chci mít klid se sousedem, tak živý plot nasadím 1 metr od jeho pozemku. Jestli vám dal soused hnůj pod okna, tak to je obtěžování určitě. Včely, to je to samé, znemožňují vám přístup na vaší zahradu a útočí na vás. Určitě tady dostanete odpovědi od rádců, co znají zákony a poradí, jak dál.

Já bych nyní, vše natočila na kameru. Hnůj pod vaším oknem, když bude svítit sluníčko, bude teplo, jak kolem létají masařky. Tak včely na vašem pozemku, když na vás létají. Živý plot. To vše si nechte na kameře a ještě stáhněte na DVD, jako důkaz při jednání na OÚ. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.12 07:03

tůje si může dát určitě jak chce, s tím hnojem je to už horší, neboť Vás to omezuje smradem a s těmi včelami také. Pokud na Vás budou útočit, zavolejte hasiče, ať mu je zlikvidují. Pokud se s ním nedá rozumě domluvit, což nedá, jinak by jste nechodili ke správnímu řízení, tak to musí jít pozlém. Takže klidně podat žalobu. Nezapomeňte, že na Váš pozemek může Váš soused i bez Vašeho souhlasu, aby ty tůje, které třeba přečnívají k Vám ostříhal apod., aby Vám nepřekáželi a nelezli na pozemek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 06.06.12 11:34
avatar

včely normálně neútočí, pokud jim nelezete do úlu. Zavoláte-li hasiče - nepřijedou, protože nemají důvod. Jezdí jenom sebrat ulítlý roj (1xdo roka) který se usadí někde ve větvích a včelař si ho nesebere. Navíc, pokud byste mu zlikvidoval včelstvo, je to trestný čin, hodnota silného včelstva (1úl) je kome 3-5tisíc Kč a to nemluvím o úlu a podobných věcech, takže likvidace NE, to by se otočilo proti vám.

Jiná věc je, že je od něj nezodpovědné a nefér stavět úly na konci své zahrady směrem k sousedům, to je dokonce proti občanskému zákoníku a můžete si stěžovat (nesmí obtěžovat chovem zvířat, pachem, hlukem atd) - totéž v případě hnoje

Jak si pomoci proti těm včelám - doporučuji ve vzdálenosti dvou tří metrů od úlů zasadit řadu keřů - nejlíp tůjí, včely jak vyletují před tůjemi se zvednou a poletí nahoru. k úlu se přibližujte pomalu a nemáchejte rukama, to včely zlobí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.06.12 08:58

Zasaďte jak chcete, ale nesmí nic obtěžovat, ohrožovat souseda, kořeny prorůstat na jeho pozemek... rada je v OZ, což by lidi měli znát. Část druhá - vlastnické právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 06.06.12 10:07

Hmmm...

Na včely můžete použít lapače z PET lahví, dovnitř trochu cukru či sirupu s vodou a rozvěsit na svém pozemku. Tůje můžete ´pohnojit´ chlorečnanem sodným (travex), hnůj taky (nebude použitelný jako hnojivo) - ale uvědomte si, že vyhrocené sousedské spory klidně přechází z generace na generaci a uvažte, zda toto riziko přijmete...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 06.06.12 11:35
avatar

včely na sladké sirupy nejdou... to funguje jenom na vosy a sršně... takže rada na houby...

Navíc víte kolik je včel v jednom úlu v létě? až 30 tisíc najednou!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 06.06.12 11:34

Náš soused taky má včely, létaly nám na pozemek, tak jsme se dohodli a my jsme si postavili plný zděný plot a je klid. Včelky létají výš a nejsou u nás. Možná by stačil vyšší strom nebo desky na plot, aby včelky musely létat výš. Smrad z hnoje? Máte možnost mu dát svůj hnůj do blízkosti jeho oken? Klidně bych se dohodla s nějakým zamědělcem, ať vám nějaký přiveze a dala ho co nejblíž k jeho oknům. Docela to bývá úspěšné. Pokud Vám thuje lezou přes plot tak prostě ostříhat a párkrát kopnout a překopat kořeny. Thuje prostě nepřežijou. Je to sice drastické, ale kde není vůle se dohodnout. Žijem jen jednou a na naše úřady se nedá spoléhat. Na thuje, pokud vám vadí a nejste hnidopych je také bezva Roundaph (tak nějak). Ale to je k totální likvidaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jklk
Datum: 06.06.12 18:48

jj, souhlas. A hubte hlavně souseda, včely za to nemůžou. Nejrozumnější je ten hnůj pod jeho okno aby ho trklo že to taky někomu může vadit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 06.06.12 23:14
avatar

Dobrý večer. Thuje, včely, nemohou za to, že soused je blb. Proč se mstít na tom, kdo za to nemůže? Hnůj pod jeho okna, to je vyhlášení otevřené války. Jak chcete dál bydlet, ve svém domě? Budete mít strach, co soused vymyslí, aby vám znepříjemnil život. A vy zase budete plánovat, co provedete jemu. Uděláte si ze života peklo. Neničte život sobě a své rodině, řešte vše přes OÚ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.12 06:49

Asi jste nikdy nic přes ÚO neřešila, jinak by jste tohle neříkala, skoro ob den za mnou chodí lidí s tím, co mají dělat, že už byly na ÚO několikrát a ty lidi se jim stále smějou do obličeje, ani tam nechodí a dělají pořád nějaké naschvály, někdy je to bohužel podobrým neřešitelné.

doplněno 07.06.12 06:51:

Ale samozřejmě netvrdím že nemáte pravdu, v první řadě se to má řešit podobrém *pivo*, pak přes ÚO *bum**stop* a pak už asi fakt pomůže jen přesdržka *zed*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.