Nechtěj mi dovolit stavbu svépomocí

Od: Datum: 05.06.12 21:58 odpovědí: 3 změna: 06.06.12 06:51

Dobrý den, chci stavět trojgaráž 10x6 m, povolení máme, ale když jsme byli ohlásit zahájení stavby, řekli nám na stavebním úřadu, že nemůžem stavět svépomocí, že to musí dělat firma a tu musíme nahlásit. Jediným argumentem bylo, že je to už velká stavba a že je to teď po novu. Nic takového jsme nikdy neslyšeli, tak vás prosím, zda někdo nemáte nějakou podobnou zkušenost. Bylo mi blbé se ptát, v jakém zákoně se toto píše, abych paní na úřadě nenaštvala, neboť mi přišlo, že o tom moc neví, tak se snažím zjistit co a jak. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.06.12 00:27

Na úřadě se ptejte pořád dokola, nikdy není informací dost. A jsou tam úředníci od toho, aby na dotazy odpovídali. Pravděpodobně se u vás bude jednat o tohle :

Stavbu může provádět jen právnická osoba nebo fyzická osoba oprávněná k provádění stavebních nebo montážních prací jako předmětu své činnosti podle zvláštních předpisů (zák. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů). Doklad o oprávnění firmy bude předán stavebnímu úřadu v rámci stavebního řízení nebo dle podmínek stavebního povolení například do 15 dnů před zahájením prací.
Svépomocí si může stavebník provádět stavbu sám pro sebe, jestliže zabezpečí odborné vedení její realizace oprávněnou osobou - tato osoba musí mít autorizaci v příslušném oboru podle zákona č. 360/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nebo která má oprávnění zvláštní způsobilosti k provádění staveb podle dřívějších předpisů.

Čerpáno z http://www.uur.cz/1000-otazek/?action=tema&id=0

Ohodnoceno: 0x
 
Od: celp®
Datum: 06.06.12 05:47

Dobrý den.V souladu s ustanovením § 160 stavebního zákona lze svépomocí provádět pouze stavby, uvedené v ustanovení §§ 103 a 104 tohoto zákona. Stavba garáže nad 25 m2 mezi tyto stavby nepatří. Je tedy nutné, aby byla prováděna zhotovitelem (firmou), které má k provádění těchto staveb oprávnění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.06.12 06:51

Jen doplním že se jedná o zákon číslo 183/2006 o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů, zde odkaz na zákon: http://zakony-online.cz/?s35&q35=all . Doufám, že je to platné znění a nedošlo ještě k novelizaci, pokud máte k dispozici ASPI nebo BECKa, tak ho zkuste vyhledat tam, bude tam se všemi novelizacemi.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.