Domácí vodárna - kdy dofoukat?

Od: Datum: 05.06.12 17:02 odpovědí: 5 změna: 05.06.12 19:48

mám domácí vodárnu, která tahá vodu ze studny. Začala blbnout s tlakem, tj. chce to dofoukat tlak v zásobníčku. Píšou na tlak 1,5 Baru.

Otázka: Dofoukává se to , když je řád pod tlakem, nebose musí vypustit voda, resp. tlak 0

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.12 17:10

Voda ze systému se musí samozřejmě vypustit...respektive musí se systém "odtlakovat" (což sice není totéž, ale snad si rozumíme).

Je otázka zda to je opravdu nesprávným tlakem vzduchu v tlakové nádobě...nebo špatným tlakovým spínačem (což může být, ale nepřeji Vám to.

Ohodnoceno: 2x

Od: rv
Datum: 05.06.12 17:20

Nafukuje se zhruba na spínací tlak tlakového spínače při systému bez tlaku (vypne se vodárna a otevře baterie).

Datum: 05.06.12 17:29

"Nafukuje se zhruba na spínací tlak tlakového spínače při systému bez tlaku"
To zhruba ano...dejme tomu...doporučuje se tlak vzduchu o 20kPa nižší..
"(vypne se vodárna a otevře baterie)".
Pouze s otevřením baterie bych byl opatrný...záleží kde ta baterie je umístěna...často by to nemuselo být vůbec nic platné (zvláště pokud je vodárna u studny, ve sklepě...atd...a baterie je 5m nebo často i více nad vodárnou).
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.12 17:34

kikialili, osobně jsm to dofoukával tak, že jsem odpouštěl vodu. Jakmile čerpadlo zaplo, zastavil jsem chod čerpadla, zavřel kohoutek a začal napouštět vzduch. Jelikož jsem měl manometr nečitelný, tak podle oka. Zkrátka aby byla doba čerpání přiměřeně dlouhá..

Od: standam*
Datum: 05.06.12 19:48

kikialili

blbne s tlakem...?! jak blbne

pokud ti manometr ukazuje co ma, blbne spinac, jinak tlak v expanzomatu

nevim co mas za vodarnu, ale dle me staci, vypnout napajeni a z vodarny vypustit vodu (otevrit uzaver, kdyz bude nize nez vodarna, najit vypoustak na vodarne, povolit sroubeni na vodarne atd., nejprve se rozumne zbav tlaku!) pak zmerit expanzomat a pripadne zmenit tlak v expanzomatu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.