Jak opravit zapalovací elektrodu sporáku

Od: Datum: 04.02.13 14:08 odpovědí: 1 změna: 05.03.13 13:42

Dobrý den. Prosím o radu jak vyměnit zapal. elektrodu u sporáku INDESIT. Musím demontovat horní desku ,nebo to jde jinak. Děkuji J.M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.13 13:42

Dlouho jsem sháněl informace o výměně této zapal. eletrody, až se povedlo. Na horní varné desce se u každého hořáku povolí šrouby, které přidržují hořák k varné desce. Někde jsou to 2 šroubky někde 1 ,podle typu sporáku.Potom se povolí uchycení horní var. desky na zadní stěně sporáku je to to, které přidržuje panty příklopného víka sporáku. Dále se sundá krycí poklop rovněv v zadu na sporáku. Pochopitelně musíte mít sporák odpojen ze zásuvky el. proudu.Nyní se opatrně nazvedne horní deska, stačí tolik aby jste se dostali k hořáku, kde potřebujet vyměnit tu elektrodu. Elektroda je tam jištěna proti vypadnutí plechovou pojistkou ,kterou vytáhnete , a elektrodu vytáhnete nahoru. Na zadní stěně sporáku je zdroj ,který zajištuje VN pro jiskru. Tam je připojen druhý konec kablíku od elektrody Ten vytáhnete a dáte tam nový. Druhý konec s elektrodou zasunete u hořáku a zajistíte pojistkou. Montáž je obrácený postup . Náhrad.díly seženete v servisech na sporáky . Tak at se daří J.M.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.