Čištění septiku

Od: Datum: 04.06.12 12:12 odpovědí: 6 změna: 05.06.12 20:13

Mám septik a prosím o radu jakou chemii mám použít vše kalů a nečistot abych mohl vybírat pouze tekutinu bez tuhých zbytků kde je možné vPraze tyto přípravky koupit. Děkuji..

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 12:41

Pokud chcete, aby Vám to odteklo, tak právě ty tuhé kaly se mají vyvážet, zředěním sice docílíte výsledku, ale kurvíte tím životní prostředí pro Vás, pro nás, Vaše a naše děti a další budoucí generace. Myslím si, že dost mu škodí firmy a ostatní, tak není třeba přikládat ruku k dílu.

Pokud to chcete aby se to dalo vysát hovnocucem, tak jak říkám, naředit vodou, ale tím větší objem toho bude.

Datum: 04.06.12 18:59

Tu deku na povrchu ničím nerozpustíte ,jedině tam ponořit lodní motor a použít ho jako mixér ,osobně jsem čistil septik tak že fekál to parkrát vytáhnul a zase rychle vypustil zpět, to se opakovalo několikráte.A pak jsem vzal holiny vlezl tam a to pevné jsem rzmnělnil šlapáním a hadicí od fekálu vysál.

Datum: 05.06.12 11:45

tak to jste dobrej kaskader víte co lidí takhle blbě zařvalo ,jsou tam jedy a plyny,prosím vás lidi nelezte do toho pokud je vám život milej,tady přes vesnici tam zustal syn zaním vlez mu pomoct táta a nakonec zeták který jedinej přežil,když už tak jedině s kyslíkovou maskou

Datum: 05.06.12 20:13

To pajars: souhlas ale musíte vědět co děláte já mám septik odvětraný a to tak že je tam průvan ale pro jistotu jsem to očichal přístrojem na ůnik plynu,tak jsem věděl do čeho lezu.

Od: drejdl*
Datum: 05.06.12 12:10

Je s tím kříž - špinavé práci se nevyhnete. Řešil jsem to nedávno takto: Po odkrytování septiku narazíte na dosti tuhou vrstvu na povrchu, která plave na relativně čisté tekutině. Ta tuhá vrstva je z převážné části tvořena toaletním papírem a mazlavou hmotou (...), tato vrstva se prakticky nedá jinak odstranit než "krájet" a nabírat fankou na dlouhé násadě, co s tím dál nechám na Vás, já jsem měl na vozíku s traktůrkem takovou tu plastovou káď, která to vše pojmula. Zbylá voda není třeba odstraňovat, jsou v ní užitečné baktérie, které udržují septik ve funkci. Z přepadu septiku by měla jít jen slabě zapáchající mléčně přikalená voda.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.