Sjezd k nemovitosti z komunikace III. třídy

Od: Datum: 04.06.12 11:08 odpovědí: 7 změna: 05.06.12 13:06

Prosím o radu. Chceme si zřídit sjezd k nemovitosti z komunikace III. třídy. Po absolvování kolečka po úřadech nam bylo sděleno, že je potřeba i vyjádření Policie ČR. Tam nám bylo oznámeno, že je k tomuto vyjádření potřeba projekt. Projektant si řekl cca o 5000,-,( což se nám zdá celkem dost za zasypání cca 2 m2 škarpy). A tak se chci zeptat, jestli je k tomuto vyjádření opravdu potřeba takovýto projekt, nebo jestli je to jen buzerace ze strany policie.*zed*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 11:29
avatar

"Projektant si řekl cca o 5000,-,( což se nám zdá celkem dost za zasypání cca 2 m2 škarpy)."

To tedy velmi špatně chápete...obsahem projektu v tomto případě rozhodně nebude ono zasypání 2m2 škarpy..

Projektant dopravních staveb musí nakreslit detail napojení, posoudit rozhledové trojůhelníky...zaměřit situaci na místě, provést

výškopis..a polohopis..atd...

Rozhodně bych neřekl, že je to buzerace od Policie..Těžko si může každý občan ČR zřídit sjedz ze silnice ke svému pozemku kde

ho napadne.., to by to tady vypadalo jako na divokém západě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.12 19:46
avatar

no není zcela pravdou, že musí nutně provést polohopisné a výškopisné zaměření. Může to klidně udělat do snímku KN mapy z webu, nebo do ortofotamapy z webu, ale fyzické posouzení dle ČSN 73 6101 resp.02 musí provést! a vyhodnotit rozhledová pole na sjezdu z hlediska jak polohopisného tak výškového, o tom není sporu. Dále by to měla být osoba s příslušným autorizačním razítkem = tudíž oprávněná k dané projekční činnosti. Bohužel je v jeho práci i 20% dph což je 1000kč. Nějaké ty náklady na dopravu na místo a zpátky a tak podbně. Ano,záměr musí posoudi i Policie, protože sepřipojujete,byť né křižovatkou, ale sjezdem na komunikaci, kde oni řeší dopravní situace a zejména bezpečnost. Bohužel spíše než projektanty platíte úředního šimla, ale zase budete vědět, že z hlediska dopravních a technických předpisů budete v klidu. Když by byl sjezd nelegální a stala se nehoda a někdooprávněnost sjezdu prověřoval budete vy na vině byť jste jel 30km/h.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.06.12 11:38

To je nekonečné téma. Bylo tady mraky diskuzí např. s tím, že někdo potřeboval statický posudek a cena za statika mu přišla vysoká. Ten projektant musel chodit do školy - stálo ho to spoustu nákladů. Aby mohl dělat tyto srandičky co si úředníci vymýšlí - musí absolvovat různá školení a skládat různé testy, aby dostal papír na to, že je proškolen - za to se taky platí.

Vám se může zdát, že je to práce na půl hodinky, ale ze zkušenosti tomu tak není. Ve Vašem případě se asi bude jednat a tzv. rozhledové trojúhelníky. Tj. nákres toho, jaký má člověk rozhled do silnice při vyjíždění.Pokud by situace byla nepříznivá - musle by projektant navrhnout např. opatření v podobě zrcadla.

Já zrovna potřebuji rozdělit parcelu na dvě. Mám možnost půjčit si stroj a zvládl bych si to udělat sám, ale nemám pro to potřebnou praxi a proto musím zaplatit toho co se obětoval a má všechna legislativní oprávnění. Doporučuji Vám oslovit i jiné projektanty ( i z širšího okolí). Nabídka na to mé rozdělení pozemků byla od místní firmy na 9 tisíc. Taky se mi to zdálo hodně, tak jsem napsal mail dalším 25ti firmám s tím, že nejlevnější nabídka vyhrává. A hle - vyhrála firma s koncovou cenou 4200 kč sídlící 40 km ode mne. A to už je rozdíl, který se vyplatí. Přeji ať to dopadne dobře.

PS: Nezbývá nám nic jiného než se smířit s tím, že žijeme ve státě, který ýovládají úřednící a potřebujeme potvrzení na každý prd.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.06.12 12:04

Oba kluci po bodu, navíc dopravní inženýr PČR musí poté posoudit, zda je třeba někam umístit nějaké značky, ty si totiž ani Vy ani město nemůže jen tak umisťovat, kam se mu zlíbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nm
Datum: 04.06.12 14:25

No já bych to určitě býval řešil tak, že bych tam to napojení udělal sám a níkde to nehlásil. Pravděpodobně se na to nikdy nepříjde, a když se na to za 30 let příjde, tak to vy nebo vaši potomci svedou na už nežijícího příbiuzného. Pokud někde něco stojí x let, tak se to pak už jen zakreslí a nechá stát.

Na druhou stranu 5000 není tak moc, teď už bych na vašem místě zaplatil projekt a udělal to oficiálně. Měl jste nejdřív přemýšlet jestli je potřeba to dělat takto oficiálně, když je to jen váš sjezd.

A nebo bych tam napojení nedělal, a jen to vysypal štěrkem a hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 17:58

Je-li to Váš pozemek, přes který výjezd povede, tak bych to řešil pokladením dvou pruhů zatravňovacích tvárnic a nikoho bych se na nic neptal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp1
Datum: 05.06.12 13:06

cca před 5 lety jsem také řešil sjezd k nemovitosti, také bylo nutné vyjádření policie a rovněž chtěli projekt. Nicméně po domluvě jsem namaloval situační plánek, půdorys a řez propustku, přiložil jsem průvodní zprávu. Vše bez problémů na policii schválili. Poptejte zda projekt skutečně musí být od autorizovaného projektanta, pokud ne, zvládnete to sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.