Oprava ocelového futra

Od: Datum: 04.06.12 10:25 odpovědí: 7 změna: 05.06.12 13:57

Dobrý den, potřebuji poradit, jak opravit rezavějící futro. Ve spodní části je prorezlé. Chtěl jsem problematický kus vyříznout flexou vzniklý otvor vytmelit. Než jsem se k tomu dostal, koroze leze i v "rohu" kam dosedají dveře. Mám strach, že když to celé vyříznu, tak se futra začnou bortit. Otázka zní: provést navrhovanou opravu ( popř. mateli jiný nápad) nebo rovnou dát nová? Děkuji za reakce.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 10:41
avatar

Já asi rozesměju všecky chlapy, ale já bych do vrtačky upla ocelový kartáč a tím to vyčistila až na zdravý kov a natřela. Nejprve základem a pak konečným nátěrem. *hi* Nezdá se mi to futro tak sežrané, aby se musely dělat tak šílené zásahy jako řezání a výměny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.06.12 10:58

Není kloudně vidět, o jak hlubokou korozi jde. Pokud je to povrchová jen pod barvou. Důkladně obrousit, zakytovat a přetřít. Pokud to je rez, která prolezla skrz zevnitř, bude tam díra. Buď vybourat, nebo bys to musel vyříznout a vevařit plech jako u auta, ale to bych volil, jen jsou-li futra zalitá betonem eventuelně přivařená k armatuře, to pak je lepší se piplat s vyvářením než s vybouráváním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon*
Datum: 04.06.12 11:37

Je to durch. Futra byly původně natřený hnědou barvou, tak to nebylo vidět... Futra jsou zalitá betonem. Vím to proto, že už jsem se pokoušel o opravu "pouze vybroušením". Takže asi vyvařit. Díky oběma za odpovědi.

Datum: 05.06.12 11:50

spíš bych řešil proč zrezla-od někut vám leze vlhkost,jinak vařit nevím,vyhřeje te to a stejně to chnije jinde,dej nový,přeřež je a vyndáš je raz dva,dianmantovej kotouč si poradí s betonem a železem raz dva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egon*
Datum: 05.06.12 13:00

Je to starý dům bez vodorovné izolace. Ale plíseň nemáme, snažíme se rozumě větrat. Ale k tomu rozříznutí- nebudou tam na těch relativně "starých" futrech takový ty packy do zdi ( betonu). Kdyby tam nebyly, nemám v podstatě co řešit, ale nechce se rozbourat půl kuchyně a chodby ( loni jsem dával novou fajnovou).

Od: ladaadal*
Datum: 05.06.12 13:36

Packy mít nebudou, ale ve starých futrech bývaly dva tři plechy navařený napříč, za který natekla malta (beton). Bordel z toho bude tak jako tak, takže jestli jsou fakt sežraný hodně, opravdu bude nejlepší vyříznout a dát nový. Aspoň uvidíš dovnitř, jestli tam někde něco nesákne, když je to tak rezatý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 13:57
avatar

Ten spodní konec je totálně v háji a těžko odhadnete, jak vysoko je to zkorodované. Že to zatím není vidět výš neznamená, že to neproleze za půl roku. Já bych je vyměnil a když už budete dávat nová, zaizolujte aspoň samotná futra. Pak budete mít zase na pár desítek let pokoj.

Pokud je vyříznete dostatečně vysoko, neměl by se zbytek hnout, jestli je opravdu vylitý betonem.

doplněno 05.06.12 13:58:

myslím, že oprava bude náročnější, než výměna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.