Vytápění dílny oddělené od domu

Od: Datum: 04.06.12 10:06 odpovědí: 4 změna: 04.06.12 18:00

Dodrý den, řeším vytápění dílny která je vzdálená cca 25m od rodinného domu, kde mám kotel. Myslel jsem si, že bych topil jen v této kotelně rodinného domu a pomocí čerpadla bych hnal vodu do radiátorů v dílně. Fungovalo by to tímto způsobem? Jaké trubky bych měl použít do země, aby mi v zimě nezamrzali? A do jaké hloubky je zahrabat? Předem děkuji za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 10:14
avatar

Samozřejmě že by to fungovalo...(tedy samozřejmě za předpokladu, že vše bude správně spočítáno, provedeno...zabezpečeno atd).

Můžete použít buď předizolované potrubí...ale není zrovna levné.

Pak můžete použít systém "domácí kutil Pat a Mat"...

Pokud systém naplníte nemrznoucí směsí k tomuto účelu určenou, pak Vám nic nezamrzne ani v 50cm pod zemí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 04.06.12 10:40

No, neznám přesné podmínky ani jak často je dílna využívána, ale nebylo by lepší mít v dílně nějaké Petry nebo něco takového? 25m vedení v zemi bude mít dost ztráty i když bude dobře izolované, ale jak říkám, záleží, jestli tam chodíš denně nebo jen o víkendu, jestli máš dost silný kotel a tak dále. V každém případě musíš spočítat ztráty na řádu, sílu kotle, příkon stávajícího řádu a podle toho dimenzovat jak truby, tak radiátory po dílně. Když to dáš firmě, tak ti to spočítá, pokud by sis s tím nevěděl rady. Abys pak nezjistil, že máš kotel na maximu a v dílně sotva 5°C*smich*. A počítat s tím, jak píše nade mnou - pokud v mrazech nebudeš topit do dílny, musíš použít nemrzku, jinak bude v dílně problém.

Co a jak často tam budeš dělat? Jestli jsi jen kutil, doporučuju lokální topidlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 12:06

Myslím si, že provoz toho co navrhujete by byl zbytečně ztrátový, do dílny bych dal nějaká kamna na dřevo, nejrychlejší, levné, nejméně pracné a ve Vašem případě také nejefektivnější řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 18:00

25 m je skutečně dost daleko na teplovod. Dejte si do dílny kamínka, kouřovod můžete vyvést přes zeď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.