Převod nemovitosti darem

Od: Datum: 03.06.12 13:36 odpovědí: 3 změna: 03.06.12 15:30

Nevíte někdo jak je to s darováním nemovitosti? Můj otec mi chce darovat nemovitost a tak jsem se chtěla zeptat jaká daň se odvádí a v jaké výši. Předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 13:42
avatar

Darovací daň mezi rodiči a dětmi se neplatí. Pokud si darovací smlouvu sepíšete sami, platí se jen poplatek na katastru 1.000,- Kč a poplatek za ověření podpisu na darovací smlouvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 14:25

Darovací daň se neplatí,ale na FU musíte doložit kopii smlouvy a rodného listu.Nezapomeňte na daň z nemovitosti! A pozor si dejte na katastru,stačí jediná chybička v darovací smlouvě a katastr vám to nepřepíše a znovu zaplatíte 1000kč.raději bych to svěřil právníkovy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 15:30

Mám podobnou otázku, s matčiným druhem, kterého beru jako svého otce chceme udělat to, že kdyby se mu něco stalo, tak dům(+další majetek, tedy v podstatě celé dědictví) bude přepsáno na mě s věcným břemenem na dožití rodičů. Máte s tím někdo zkušenosti? Nějaké rady a návody? Že tam budou muset být oveřené podpisy je mi jasné, také je mi jasné, že ideální bude to následně vzít přes advokáta nebo notáře, případně soud. Otčím nemá žádné blízké příbuzné (rodiče, sourozenci, děti ani bývalou manželku) má jen nás a pak následně až jinde v republice bratrance, sestřenice, tetičky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.