Řadová garហstřecha

Od: Datum: 02.06.12 22:11 odpovědí: 2 změna: 03.06.12 22:24

Dobrý den, začlo to takto: měl jsem již 3 roky koupenou garហs tím, že zevnitř garáže byl strop podbitý rákosem a omítnutý, ale za cca 40let se strop prohnul do luku (v takovém stavu jsem ji koupil). Tento rok mi to nedalo a řekl jsem si, že si garហvyspravím. Otrhal jsem rákos a zjistil, že jsou prohnuté i trámy. Na pravé straně z pohledu od dveří garáže chybělo na jednom trámu celých 25cm trámu (ten se rozpadnul na prach) a každý druhý trám byl mokrý a na částech, které dosedají na zeď, se rozpadal. Nezbylo nic jiného než vyměnit i ony trámy, protože bylo zřejmé, že do střechy zatékalo, i když to nebylo na zdech viditelné. Při vyndávání starých trámů na nich běhalo mnoho mravenců. Je možné aby mravenejc prožral trám? Ptám se z toho důvodu, protože se opravdu z podbití sypal dřevěný prach podobný mouce. Vše jsem tedy opravil, dal nové trámy, nabil střešní desky a nechal dát úplně novou falcovanou střechu, která je napojena na sousední tak, že vrchní plech je položen na sousední střeše na ipě. Bohužel sousední střecha není v pořádku a mně stále do střechy zatéká, pouze na té straně kde předtím. Tím má oprava přišla vniveč. Investoval jsem do toho několik desítek tisíc korun a jsem na tom stejně s tím rozdílem, že mám již rovnou a kvalitní střechu. Majitelku sousední garáže jsem upozornil na to, že mi do garáže díky její nekvalitní střeše zatéká, ale ta mi řekla, že to není její věc, že jí do garáže neteče a tím pádem má střechu v pořádku. Ovšem pravda je taková, že zeď její garáže, sousedící s mou garáží, má ve vrchní části mapy od zatékání. Ovšem v době rozhovoru a prohlídce stavu její garáže již byla zeď suchá, protože nepršelo a zeď stihla vyschnout tak jako v mé garáži. Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.12 12:39

A to nejde spojit kusem nové ipy vaší střechu se sousedovic? (ipu navařit přes Vᚠplech a sousední ipu)

Nebo celý spoj plech - ipa podmazat a přetřít tekutou hydroizolací a pořádně zatížit.

Třeba: http://www.stavospol.cz/produ…kryl-uv-25kg-hydroiz-hmota-k/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kladivo*
Datum: 03.06.12 22:24

Již to tak je ovšem sousední střecha má několik vrstev a ipa nedrží ve spojich tím pádem to podtéká pod spojem kterým mám ukončenou střechu na sousední s tím že mám ipu přilepenou jak má být.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.