Co nad škvárobeton

Od: Datum: 02.06.12 20:11 odpovědí: 2 změna: 03.06.12 22:33

Ve starším domě jsem odkryl podlahu v kuchyni, je tam pevná velká vrstva škvárobetonu, který nechci bourat. Nemám už možnost kam odvést bordel a navíc jsem zkoušel kus škvárobetonu vyrubat, ale jde to hůře než beton i velkou zbíječkou takže bych se udřel. Finální výška podlahy bude o 6cm vyšší než je nyní. Chci se zeptat, pokud bych tam chtěl dát beton s kari sítí, existuje nějaký druh hydroizolace, kterou lze dát na škvárobeton, napadla mě IPA, ale mezi tou a ne příliš rovným škvárobetonem by asi zůstaly vzduchové mezery. Jeste mě napadnul silný igelit. Taktéž se chci zeptat zda musím dodržet dilataci u okraje tohoto betonu, četl jsem, že dilatace se dělá u horního betonu jen pokud je nad podlahovou izolací. Kuchyň má rozměr 18 m2. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.06.12 21:13

6 cm potěru je na kari síť málo - proč chcete armovat - škvárobeton se propadá? Pokud je pevný, nalejte potěr přímo a dilataci udělejte. Pokud podklad pevný není, musíte jej vybourat - a nebo udělat další vrstvu pevnou - např. z HDF desek (poloviční přesah, prošroubovat).

BTW - ta kuchyň nemá izolaci proti zemní vlhkosti? - v tom případě udělejte odvětrávanou podlahu, jinak se voda přesune do stěn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.12 22:33

Odvetravanou podlahu nevim, cožpak neexistuje jiný vhodný druh hydroizolace na nerovný povrch? Co nějaká stěrková hydroizolace? Škvárobeton se nepropadá, je pevný jak nic. Ale vrstva betonového potěru bude minimální takže si myslím, že mi ji mohlo armování ještě více zpevnit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.