Pronájem obecního bytu na přímo?

Od: Datum: 02.06.12 10:58 odpovědí: 2 změna: 02.06.12 11:54

Dobry den -ahoj vsem!

Slysela jsem ,že kdyz bydlim u pana majitele ,tak si ho od 1 ledna 2012 muze clovek pronajimat ,co je na tom pravdy?*nevi* Prej to tak plati i u obecniho bytu? Je to pravda ,?Dekuji predem za odpoved:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.12 11:54
avatar

Předpokládám, že máte na mysli pronájem bytu a nikoli majitele;). Jestliže je mezi majitelem bytu a uživatelem bytu uzavřena nájemní smlouva, pak majitel je pronajímatelem a druhá strana je nájemcem (dříve nájemníkem). Jestliže nájemce přenechává pronajatý byt jiné osobě, pak jde o podnájem, ta další osoba je podnájemníkem. Tento vztah vzniká uzavřením smlouvy o podnájmu. Nájemce může přenechat nemovitost (nebo její část) do podnájmu výhradně se souhlasem majitele. Pokud tuto zásadu poruší, je zde důvod k výpovědi nájmu bytu. To vše platí stejně, ať jde o nemovitost patřící obci, družstvu nebo jednotlivci - fyzické osobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.06.12 11:54

Ahoj. Šak ho máte v nájmu, ne? Pokud jde o další pronájem tak ten jen se souhlasem majitele - OZ. Blbá obec, která svůj byt nechá dál pronajímat a nájemce vydělává.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.