Dřevěný štít domu

Od: Datum: 01.06.12 10:01 odpovědí: 6 změna: 04.06.12 10:07

Dobrý den

Posílám foto původního dřevěného štítu chalupy, který by jsem chtěl udělat nový.

Mám představu udělat rošt z trámků na ně folii,osb desky,provětrávanou mezeru z latí (2cm) a palubky.To je moje zjednodušená představa o které nevím jestli je správná.

Prosím o radu z jak silných trámků a jak mají být daleko od sebe, jakou folii a jak silné osb popřípadě jestli nezvolit jiný postup.

Moc děkuji

doplněno 01.06.12 10:03:

foto z půdy

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.12 12:52

foto z půdy

doplněno 01.06.12 12:54:

ty fotky:o)

Datum: 02.06.12 21:02

Na ty půdě něco bude, nebo zase jen seno?

Datum: 04.06.12 06:44

na půdě seno nebude, a ani podkrovní místnost.

Jelikož je tam udělán betonový věnec uvažoval jsem i o vyzdění třeba porfixem 20cm, který by jsem přetáhl perlinkou a lepidlem.(nevíte jaké mám použít )

Datum: 04.06.12 06:51

Jakékoliv lepidlo na dlaždičky, ideální je flexi, které je o něco málo dražší, je ale pak tvrdší. Pokud chcete ušetřit, tak se nic nestane, když smícháte flexi a obyčejné dohromady, jen to nebude tak 100%.

Datum: 04.06.12 07:51

Takže když to shrnu tak vyzdím štít porfixem, přetáhnu pelinkou a lepidlem(stačí to přetáhnout jednou-zedník mě tvrdí že by bylo lepší to přetáhnout dvakrát) a štukem a následně barvu(uvažuji o silikonové od Baumitu).Lepidlo koupím mrazuvzdorné.

Datum: 04.06.12 10:07

Myslel jsem, že se ptáte na lepení porofixu, každopádně ale i na stranu jde použít co jsem uvedl, každopádně nedávejte lepidlo do perlinky, nýbrž perlinku do lepidla. Až to zaschne, tak Vám zedník řekl správně, že by jste na to měl dát omítku a následně barvu. Spíš si rozmyslete co chcete s půdou dělat, pokud jí nechcete využívat, tak je to možná zbytečná investice a stačilo by udělat štít pouze dřevěný. OSB je sice méně pracné, ale řekl bych drahé a hlavně nehezké. Osobně bych se přikláněl k nějakým vysušeným palubkám nebo něco v tom smyslu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.