Dědictví po matce

Od: Datum: 04.02.13 12:26 odpovědí: 4 změna: 04.02.13 17:59

Dobrý den,

ráda bych vás poprosila o radu. Jako malé dítě jsem zdědila polovinu domku po mé matce. Otec se znovu oženil a dům obývá se svojí novou ženou. V domku zhotovil kdysi koupelnu a různé opravy a postavil novou garáž. Nyní je mu již přes 80 let a já se částečně starám o něj a jeho nemohoucí manželku. Nyní jsem nechtěně zaslechla jejich rozhovor , že chtějí domek prodat a podepsat cosi mým podpisem. Vlastně nevím o co se jedná a nechci udělat jakékoli nepříjemnosti kvůli jejich zdravotnímu stavu.

A nyní bych potřebovala radu. Jakým způsobem ošetřít, aby domek nemohli prodat a nemohli nějakým způsobem zneužít můj podpis. Jakékoliv další případné soudní nepříjemnosti bych v budoucnu nepoužila. Je možné provézt nějaký vklad do katastru nemovitostí a jakým způsobem nebo je nějaká jiná možná cesta?

Moc děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 12:29
avatar

Myslím, že byste se měla poradit s právníkem. Jedině on by Vám mohl říci, jaké jsou možnosti, a jak se můžete event. chránit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 12:37
avatar

Plánovat můžou co chtějí, ale pokud jste jako spolumajitelka uvedená v katastru, tak bez vás to nepůjde. Kromě toho nemovitosti se neprodávají jako houska na krámě, smlouvu zpravidla dělá notář a kontroluje to i právník na katastru - pochybuju, že by se všichni dali ošálit nějakým zfalšovaným podpisem. V každém případě si ale o tom se staroušky narovinu promluvte, ať je ochráníte před nějakým průserem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.13 16:49
avatar

při čtení vašeho dotazu mě docela zamrazilo. Nedostal se váš otec k nějakému čistému papíru s vaším podpisem?

Prodat domek skutečně není snadné, celý proces trvá dost dlouho a papírování je s ním víc, než by si jeden myslel.

Asi by nebylo od věci zajít na katastr a tam vaši situaci vysvětlit. Tam by vám možná poradili lépe a každopádně si u vašeho domku udělají červenou známku. To pro ten případ, že by se skutečně objevil nějaký agent nějaké realitky a měl vámi podepsanou plnou moc. To by totiž zavánělo podvodem.

Jestli je vaše polovina nemovitosti, pak je vaše i polovina nově přistavěné koupelny i garáže. Kdo ji stavěl a kdo stavbu platil, to je podle práva druhotná věc. Nenechte se obalamutit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 17:59
avatar

Pokud jste spoluvlastník nemovitosti, tak byste musela i Vy být na kupní smlouvě uvedená jako prodávající .Kupní smlouvy jsou opatřeny podpisem a podpisy jsou ověřeny na matrice , nebo u notáže. Bez ověřeného podpisu na kupní smlouvě katastr nemůže převést nemovitost na kupujícího . Takže žádné falšování podpisu není možné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.