HAKI lešení

Od: Datum: 31.05.12 20:25 odpovědí: 7 změna: 06.06.12 21:40

Mám možnost sehnat celkem levně HAKI lešení, jednu kostku už mám doma, složit si to zvládne každej, jde mi spíš o to, jak ho ukotvit k domu? Nikde na internetu jsem to nenašel a jak se kotví ty jejich tyče bohužel nechápu. Nevíte někdo? Díky.

Na obrázku zleva : Kotvení (kotevní táhlo, kotevní třmen), pod ním Trubkové kotvení a napravo Zarážkový záchyt. Bohužel mi není jasné kam se to dává ani jak se to přidělává.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.05.12 21:05

koupíš si tohle: http://www.obchodprodilnu.cz/…enarske-a-lesenarska-oka.html ,navrtáš, dáš hmoždinu, pak kotevní oko a do něj to tvoje. doporučuju ještě potom do oka zarazit klínek, aby se to nehýbalo vůbec, ale je to spíš o pocitu bezpečí, než že by to reálně zvětšovalo bezpečnost - myslím to s tím klínkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 21:15
avatar

Mám lešenářské zkoušky,ale u firmy je haki rozkradené,vlastně máme 2 kostky a ty se staví každá zvlášť na podvozku,takže to nekotvíme.Ale kotvil bych to buďto trubkou s hákem -trubku žabkou na stojku HAKI na kotvu .Kotva je viz odkaz : http://www.metalfix.cz/lesena…senarska-kotva-gs-12-6155.htm

doplněno 05.06.12 18:44:

Ty patky se nedají použít,HAKI nemá ve stojce otvor,má na stojce navařenou patku s oválnými,či spíše s kapkovými otvory a nahoře obdobu ale ale jako hříbek-zasune se do otvorů a tak se spojují navzájem na sebe!Ta patka by se musela uříznout,pak mby to šlo.

Jsem JH (Jindřichův Hradec).

doplněno 06.06.12 16:59:

Tak se musím opravit! Máme dvě varianty stojek co se týká patek!Jedna má čtvercovou se 4 dírami na šroub či zajištění k podkladnímu prahu a druhý typ má jak jsem psal výše (pokud půjde tak viz obrázek) a je obdélníková!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.12 21:23

a s kama jsi? stačí okres

Datum: 05.06.12 20:06

Škoda, JH je z ruky. No jde o to, že to levný co si můžu sehnat tak na těch stojkách ta jedna strana těch patek není, takže buď sehnat a navařit a nebo koupit ty štelovací jak jsem se na ně ptal.

Datum: 04.06.12 18:06

Dají se k HAKI lešení použít lešenářské patky, když bych u stojek neměl na jedné straně ty spojovací příruby? Dala by se tím rovnat výška lešení.

http://www.rudolfleseni.cz/si…10/patka-nastavitelna-5_1.jpg

Datum: 06.06.12 17:13

Takže by to do toho jít mělo, projistotu se podívám, jestli chybí ty spodní nebo ty horní, kdyby ty spodní, tak se dají nastavit těma výškově stavitelnejma a kdyby ty horní, tak se to dá použít pouze jako vrchní kostka, kdyby ale kombi, tak jsem v pytli a koupim asi jenom příčníky.

Datum: 06.06.12 21:40
avatar

Pkd bych na to měl a bylo to k prodej-koupil bych to,ovšem s tím,že osobně bych to využíval.Nakrásně ta patka lze upravit Ta čtvercova-vyvrtat díru asi ne ale propálit "švajcaparátem" nebo uřezat rozbrusem by šlo a pak by se dali bez problémů využít šroubovací nánožky!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.