Pri malovani se odlupuje stary nater

Od: Datum: 31.05.12 14:50 odpovědí: 8 změna: 01.06.12 09:46

Dobry den,

maluju kuchyn, valeckem.

Pisou nevracet se na natrene misto aby se neodloupla starsi vrstva, ok. Na nekterych mistech se mi ale starsi nater nalepi hned pri prvnim prejezdu valecku. Kdyz pritlacim, tak je to skoro jistota, ze se neco odloupne. Nekde se zase po natreni to vypada ok, ale po case se zacne zase odloupavat kousek.

barva: primalex standard, bily. Naredil jsem ho 1 dil barvy: 0,75 dilu voda.

puvodni nater asi obsahuje vapno, kdyz prejedu prstem, tak stena spini.

Ted kdyz vidim, jak ta stara vrstva vlhne a odlupuje se, tak uz je mi jasny co jsem to seskrabaval spachtli, kdyz jsem cistil omitku.

Zkusim namichat hustejsi barvu.

Jdu na to uplne spatne? Jak zamezit tomu odlupovani?

Diky predem.

Jiji1

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 31.05.12 14:57

Já se bojím,že hustota barvy Vám nepomůže.Chce to prostě komplet starý nátěr odstranit seškrabáním.Tuhle chybu jsme si asi museli jednou vytrpět všichni...:)

Od: buss®
Datum: 31.05.12 14:58

Nejlépe asi oškrábat staré nátěry.

Od: polinek*
Datum: 31.05.12 15:55

každopádně seškrábat staré vrstvy. Namočit a seškrábat rašplí.

Datum: 31.05.12 17:36

Určitě myslíš špachtlí?!Rašple je na dřevo.

Při škrábání použij horkou vodu a váleček.Pomalu vodu nanášej s mírným tlakem na stěnu odzdola nahoru.Tím se voda drží na stěně a necáká po zemi.Vždy tři tahy vedle sebe a špachtlí seškrabovat na podložené kartony.Špachtle je nejlepší ne úplně nová,aby neměla ostré špičky,které pak udělají do stěny rýhy.Nesmí být také jinak poškozená.Po skončení stěna musí zase uschnout.Penetrace nutná není,stěna bude dostatečně naimpregnovaná zbytky staré barvy-.Suchou oškrábanou stěnu(strop)zkontrolujeme a pokud vznikly někde nerovnosti,ty srovnáme finální stěrkou a zase po uschnutí přebrousíme brusnou síťkou.Pak už nic nebrání ve válečkování.Válečkem při namočení táhneme tři tahy jedním směrem,na stěně vždy odzdola nahoru,pak hned napříč přes tyto tahy,pokračujeme postupně systematicky podél místnosti spodní polovinu a pak horní polovinu stěny.Dvakrát na mokrou malbu už nesaháme,počkáme na opravy až po zaschnutí malby.Tady obzvláště platí,nespěchat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: jiji1
Datum: 31.05.12 22:02

Jasne ze jsem mel na mysli spachtli
Dekuju vsem za rady hlavne JABRAKovi za detailni a fundovanej navod.
Ja jsem vcera maloval obyvak, tam to bylo vcelku v klidku. Prisel jsem na to, ze nesmim tlacit a ze se nesmim valeckem vracet na stejny misto, protoze jinak se obcas zacala odlupovat stara vrstva (ale jen kousek). Ale postupoval jsem od shora dolu k podlaze . Protoze mi to odkapavalo z valecku. Ale to jsem odstranil dukladnym zatresenim valeckem po namoceni a po projizdce na mrizce.
Jeste jednou diky.
jiji1

Datum: 31.05.12 21:53

Já sem vlhčil zahradním rozprašovačem. Hlavně škrábání stropu, to je pošušňáníčko. Ruce bolí, plocha nekonečná a furt tam jsou vidět tahy špachtlí. Jinak zamezit odlupování lze použitím štětky místo válečku.

Od: ladaadal*
Datum: 01.06.12 07:40

Po oškrábání doporučuju vlažnou vodu a jar a štětkou rozmydlit - odmastí, takže líp chytá nová barva a zacelí případné nerovnosti po špachtli.

Datum: 01.06.12 09:46

Toto se mi děje v ložnici, naštěstí jen na stropě. Oškrábala jsem tedy, dala první vrstvu a druhou váleček znovu strhával a nechal o kousek dál. Takové neštovice. Vím, že v ložnici na strop musím jen štětkou. Ikdyž je oškrábáno! *bzum* Nikde jinde se to neděje.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.